Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gm. Szamotuły. W Pamiątkowie i Otorowie powstaną punkty dzielenia się żywnością

Magda Prętka
Magda Prętka
Burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie utworzenia kolejnych punktów dzielenia się żywnością
Burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie utworzenia kolejnych punktów dzielenia się żywnością UMiG Szamotuły
Do końca listopada br. w gminie Szamotuły uruchomione zostaną kolejne jadłodzielnie. Inicjatywa szamotulskiego OPS-u została wsparta środkami zewnętrznymi

W Pamiątkowie i Otorowie powstaną jadłodzielnie

Kiedy tuż przed końcem ubiegłego roku przy Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Szamotułach otwarto pierwszą w mieście i gminie jadłodzielnię, dyrektorka szamotulskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Iwona Lembicz-Kwatera zapowiadała, że to nie ostatniego tego typu przedsięwzięcie w regionie.

Dziś pewnym już jest, że kolejne punkty dzielenia się żywnością powstaną na terenach wiejskich. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 40 tys. zł pozyskanemu z "Programu Ograniczania Marnotrawstwa i Strat Żywności w Wielkopolsce na lata 2021 - 2025" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Szamotuły. Otwarto pierwszą w mieście jadłodzielnię! Od dziś...

Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek podpisał już stosowną umowę w tym zakresie. Jesienią br. jadłodzielnie uruchomione zostaną w Pamiątkowie i Otorowie.

- Pierwsza z nich stanie przy świetlicy w Pamiątkowie, a „opiekę” nad nią zadeklarowało pamiątkowskie sołectwo, druga przy Szkole Podstawowej w Otorowie. Tutaj odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie punktu przyjmie społeczność szkolna - poinformowała Iwona Lembicz-Kwatera.

Szamotulska jadłodzielnia wciąż działa!

To dobra informacja w kontekście walki z ubóstwem żywieniowym, a przede wszystkim problemem marnotrawienia żywności. Jej nadmiar cały czas można przynosić do szamotulskiej jadłodzielni, działającej przy ulicy Franciszkańskiej.

Przypomnijmy, że trafić mogą tu warzywa, owoce, pieczywo, sery, jogurty, wędliny, produkty zapakowane lub w pojemnikach z etykietą, a także także własne wyroby, jak ciasta, czy zupy, ale pod warunkiem, że będą starannie zapakowane i dołączony zostanie do nich opis (nazwa potrawy/wypieku wraz ze składem i datą przygotowania).

W kontenerze nie można natomiast zostawiać surowego mięsa, produktów z „niepasteryzowanego” surowego mleka, potraw zawierających surowe jaja (np. kremy, budynie, domowe majonezy), produktów napoczętych (np. otwartych puszek) i tych posiadających oznaki zepsucia, mających nietypowy zapach lub kolor.

Nie należy również dzielić się produktami wymagającymi warunków chłodniczych, które przez ponad 30 minut znajdowały się poza lodówką.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto