Gm. Szamotuły. Zachwycające konie i pełna pasji rywalizacja w Baborówku

Magda Prętka
Fantastyczna, pełna sportowych emocji atmosfera towarzyszyła zmaganiom par jeździeckich w ramach festiwalu Baborówko Autumn Show 2021. Impreza odbyła się w dniach 30 września – 3 października na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko

Baborówko Autumn Show 2021

Serce jeździeckiej Polski znów zabiło w Baborówku. Na starcie międzynarodowych zawodów stanęło aż 250 koni, 180 zawodników i zawodniczek, w tym utytułowane polskie pary oraz gwiazdy światowego formatu. Jeźdźcy i amazonki rywalizowali w 4 konkursach międzynarodowych (CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro) oraz 3 konkursach krajowych (CNC 100, CNC 90 i CNC1*). Rozegrano również Finał Pucharu Polski WKKW.

Zawody przeprowadzono w klasycznej formule. W czwartek i piątek odbyło się ujeżdżanie, sobota dedykowana była najbardziej widowiskowej próbie terenowej, w niedzielę z kolei rozegrano konkurs skoków przez przeszkody. Zmaganiom par jeździeckich towarzyszył wielki duch walki.

Gm. Szamotuły. Trwa festiwal jeździecki w Baborówku. Dziś wi...

Kto zwyciężył w Baborówku?

W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S o nagrodę LOTTO triumfował Mateusz Kiempa z Lassbani Radovix. Srebro wywalczyła Szwedka, Amanda Staam z Corpoubet AT, a miejsce III zajął Kamil Rajnert z Gouverneur. Kiempa wygrał również Finał Pucharu Polski WKKW 2021, który rozgrywany był w tej klasie, wyprzedzając Wiktorię Knap i Michała Knapa.

Niemka, Antonia Baumgart z koniem Lamango zwyciężyła z kolei w konkursie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze. Na miejscu II uplasowała się Julia Gillmaier z Polski, dosiadająca Red Dream Princes, a stawkę na podium zamknęła Pia Münker (Niemcy) z koniem Jard. W ramach tego konkursu rozegrany został także finał Pucharu Polski w kategorii młodych jeźdźców. Tu bezkonkurencyjny okazał się Jakub Wiraszka. Srebro zdobyła Julia Gillmaier, a na miejscu III uplasowała się Aurelia Drywa.

Reprezentant Niemiec, Jerome Robine startujący na koniu AVATAR 42 zdobył złoty medal w klasie CCI2*-S o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Srebrną medalistką została Caro Hoffrichter z koniem Just Jaques, a miejsce III zajęła Pia Münker z koniem Casablanca.

Podobnie jak w przypadku poprzednich konkursów, także i w tym, jeźdźcy i amazonki rywalizowali w Finale Puchar Polski WKKW - tym razem w kategoriach juniorów i open. Wśród juniorów najlepsza okazała się Karolina Ślązak. Srebrny medal zawisnął na piersi Zuzanny Społowicz, a brąz zdobyła Agata Piskadło. Ewa Schweitzer Wojcieszek triumfowała z kolei w kategorii open. II miejsce zajął Dariusz Sułowski, a na miejscu III rywalizację zakończyła Agnieszka Rąbca.

Niemka, Stella Maria Stöhr na Catwalker wywalczyła złoto w konkursie CCI1 *- Intro. Srebro trafiło do Ann-Catrin Bierlein (Niemcy) z Magicznym Momentem, a III miejsce zajęła Kerstin Häusermann (Szwajcaria) z Jim Knopf P.

Szamotuły. Olimpijczyk w ogólniaku. Tymoteusz Zimny wrócił d...

Zwyciężczynią konkurs CNC 100 została Daria Kobiernik z koniem Daenerys. II miejsce należało do Katji Gontowiuk, dosiadającej konia K-Cocolino, a III - do Marty Orłowskiej startującej na Asiandi. Kobiernik wygrała także konkurs CNC 90 (tym razem na koniu O'key). Srebrnym medalistą został Jaagup Kallas (Estonia) z Royal La Luz, a miejsce III zajął Marcel Ważyński z Diacontiną. Medalistkami Puchar Polski WKKW 2021 w kategorii młodzików, który był rozgrywany w klasie CNC 90 zostały natomiast: Gabija Siwak (I miejsce), Michalina Pasterska (II miejsce) i Róża Klein (III miejsce).