Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Nowy Tomyśl: Szatnie na medal już gotowe [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Najpierw w Borui Kościelnej, a następnie w Bukowcu doszło do oficjalnego otwarcia wyremontowanych budynków sportowych w ramach programu "Szatnia na medal".

Program „Szatnia na medal” to budowa pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, to także poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych na terenie województwa wielkopolskiego. Środki w ramach dofinansowania zadań związanych z realizacją przedsięwzięcia przekazywał Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a jednym z głównych autorów samego projektu jest poseł Jakub Rutnicki.
- Program "Szatnia na medal", to jest coś, co promieniuje w całej Wielkopolsce. Dziękuję za zaangażowanie władz samorządowych oraz władz samego klubu, że mamy piękną inwestycję do oddania - mówił podczas otwarcia szatni. - W zeszłym roku było to 60 szatni, w tym kolejne kilkadziesiąt. Myślę, że to jest projekt, którym już interesują się inne samorządy i myślę, że będzie to wielka energia, która te szatnie będzie zmieniać. Składajmy wnioski, bo to działa - dodawał.

Co jednak ciekawe i warte podkreślenia - to właśnie na jednym ze spotkań posła z działaczami Borusji w Borui Kościelnej narodził się pomysł pomocy klubom na remont ich pomieszczeń, o czym zresztą podczas piątkowego otwarcia przypomniał prezes LKS Borusja Boruja Kościelna Tomasz Matusiak:
- Warto wspomnieć o słynnych plackach, którymi zajadał się pan poseł (Jakub Rutnicki - przyp.red.) i dzięki którym przyszła myśl, aby coś tutaj zrobić, aby było przyjemniej. Myślę, że fajną rzeczą będzie, gdy Państwo będą otwierać np. tysięczną szatnię i wspomnieć i to wszystko dzięki Borui Kościelnej, gdzie ten pomysł powstał - mówił prezes.

Oficjalne przecięcie wstęgi do wyremontowanej dzięki programowi szatni poprzedziły jeszcze wystąpienia. Rozpoczął burmistrz Włodzimierz Hibner:
- Chciałbym podziękować za zaangażowanie panu marszałkowi i panu posłowi. Z dzieciństwa pamiętam, że był taki program w telewizji "Piłkarska kadra czeka". I mniej więcej od tych czasów niewiele się działo w tych małych ośrodkach, gdzie dzieci i młodzież właśnie z terenów wiejskich nie mają tak dużych szans, jak ich odpowiednicy w miastach, a dzięki temu programowi mamy to co mamy i myślę, że szatnie będą służyć rozwojowi sportu i kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Dziękujemy za to wsparcie - mówił burmistrz. - Dodam, że zamierzamy przystąpić do tegorocznej edycji programu - zadeklarował Włodzimierz Hibner.

Głos zabrał także obecny w Borui Kościelnej Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak:
- Pan poseł mi powiedział, że tutaj się urodziła ta idea, więc to jest bardzo miłe dla mnie spotkanie. Spodobał mi się pomysł pana posła, by coś zrobić dla mniejszych ośrodków. Nie miałem świadomości, jak duże są potrzeby, bo pierwsza przymiarka do tego pilotażu "Szatnia na medal", to były 2 mln złotych. Ustaliliśmy, że dla jednej gminy maksymalnie 100 000 dofinansowania i nie więcej niż 50 proc. wartości zadania. Okazało się, że ilość napływających wniosków jest taka, że te 2 mln powiększyliśmy o kolejne dwa. Za to udało się zrobić 60 projektów, teraz mamy kolejne 4 miliony i czekamy na wnioski, a wiemy, że one będą płynąć - mówił.

Z kolei wicestarosta Marcin Brambor powiedział: - Jest to niezwykle ważna inicjatywa. Jako samorząd powiatowy jesteśmy zainteresowani by przystąpić do tego projektu. Szkoły, w których szatnie są zaniedbane również te wnioski będą składać. Chciałem pogratulować inicjatywy i pomysłu panu prezesowi. Cieszymy się, że taka inwestycja została poczyniona - mówił.

Ostatnim aktem spotkania było przecięcie wstęgi oraz zwiedzenie wyremontowanego obiektu szatni. Godzinę później szatnię otwarto również w Bukowcu.

Warto tu przypomnieć, że w ramach zadania:

w Borui Kościelnej, zakres prac obejmował m.in.:
– demontaż starych okładzin, sufitów i okien;
– wykucie posadzki;
– położenie nowych płytek na podłodze w szatni, w toaletach na podłodze i ścianach;
– wykonanie podwieszenia na suficie;
– wykonanie elewacji zewnętrznej;
ocieplenie dachu;
– wykonanie instalacji wodnej, sanitarnej i elektrycznej,

w Bukowcu, zakres prac obejmował m.in.:
– renowacje pokrycia dachu,
– odnowienie pomieszczeń po zalaniu wodami opadowymi (odgrzybianie, zeskrobanie i zmycie starej farby, malowanie itp.).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto