Gmina Ostroróg. Potrzebne są dodatkowe badania po śmierci 21-latka

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Do tragedii doszło w sylwestrową noc. Przyczyna śmierci młodego mężczyzny nie jest jeszcze znana
Do tragedii doszło w sylwestrową noc. Przyczyna śmierci młodego mężczyzny nie jest jeszcze znana Polska Press
Udostępnij:
Już dziesięć dni minęło od tragicznych wydarzeń sylwestrowej nocy podczas imprezy w miejscowości Bielejewo.

Przypomnijmy, że w miejscowości Bielejewo w gminie Ostroróg odbywała się impreza, w której udział brało udział 17 osób. Niestety doszło podczas niej do tragedii. Jak mówiła nam wówczas oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, około godziny 3 w nocy już 1 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące śmierci młodego mężczyzny. O sprawie, dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach poinformował dyspozytor Pogotowia Ratunkowego. 

- Z ustaleń wynikało, iż 21-letni organizator „domówki” stracił przytomność podczas imprezy i pomimo podjętej reanimacji zmarł. Na miejscu pracowali policjanci dochodzeniówki oraz prewencji razem z technikiem kryminalistyki. Pracę na miejscu nadzorował prokurator. Ponadto w oględzinach uczestniczył również biegły medyk sądowy. Policjanci wstępnie przesłuchali świadków, a także wykonali przeszukania pod kątem posiadania narkotyków lub innych substancji zabronionych. Nie ujawniono takich przedmiotów. Wyniki badań krwi 21-latka będą znane w późniejszym terminie. Sprawa śmierci mężczyzny jest wyjaśniana przez organy ścigania – zakończyła policjantka.

Przyczyny śmierci młodego chłopaka miała wyjaśnić sekcja zwłok. Ta już się odbyła, jednak jej wyniki nie pozwoliły odpowiedzieć na najważniejsze pytania, stawiane przez śledczych.

- Przeprowadzona sekcja nie określiła przyczyny śmierci 21-latka – wyjaśnia nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak. - Ostateczna opinia w tym zakresie zostanie wydane przez biegłych po przeprowadzeniu dodatkowych badań - histopatologicznych oraz toksykologicznych – dodał.

Do sprawy wrócimy, gdy już śledczy poznają wyniki badań i tym samym będą mogli ustalić, co spowodowało śmierć młodej osoby.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie