Gmina Pniewy. Poranne zderzenia tira z autobusem. Kilkanaście osób poszkodowanych! [ZDJĘCIA][NOWE INFORMACJE]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek 25 października na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Chełmno, w gminie Pniewy. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło 25 października po godzinie 6 rano na skrzyżowaniu trasy nr 92 z drogą w kierunku Dusznik. Wiadomo, że autokar, w którym podróżowało razem z kierowcą 17 osób, uderzył w ciągnik siodłowy z naczepą.

Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe - strażaków z Pniew, Podrzewia oraz Szamotuł, policję oraz pogotowie ratunkowe. Jak udało nam się dowiedzieć, na skutek zderzenia jedna osoba podróżująca autobusem doznała obrażeń kwalifikujących ją na hospitalizację i przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szamotulskiego szpitala.

Część pozostałych pasażerów autobusu została opatrzona na miejscu i ma indywidualnie kontaktować się z lekarzem - jeśli zajedzie taka potrzeba. Jak się dowiedzieliśmy, na miejsce podstawiono już kolejny autokar, do którego już przeszli poszkodowani.

- Policjanci interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło na trasie K92 w miejscowości Chełmno. Na miejscu okazało się, iż 43-letni kierujący autokarem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z 34-letnim kierującym samochodem ciężarowym marki Scania. Z policyjnych ustaleń wynika, iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie - poinformowała nas oficer prasowa KPP w Szamotułach Sandra Chuda.

Dodać warto, ze obaj kierujący byli trzeźwi.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie