Gmina Pniewy. Szaleńczy rajd 33-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Sceny niczym z amerykańskiego filmu akcji rozegrały się w piątkowy wieczór na drogach gminy Pniewy. W efekcie policyjnego pościgu uszkodzone został radiowozy, poszkodowany został również jeden z interweniujących policjantów.

W piątkowy wieczór czytelnicy poinformowali nas o blokadzie drogi z Turowa do Jakubowa w gminie Pniewy: - Nie idzie przejechać, policja zamknęła drogę, widziałam kilka radiowozów, pogotowie. Coś musiało się stać – usłyszeliśmy od czytelniczki.

Sprawdziliśmy u źródła. Starszy Aspirant Rafał Banachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wyjaśnił nam, co się stało:

- W dniu 30 lipca 2021 roku w godzinach popołudniowych Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o 33-letnim mieszkańcu powiatu szamotulskiego, który wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. W związku z powyższym Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach ogłosił alarm dla wszystkich Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach (w tym również dla posterunków z Dusznik, Pniew, Wronek, Obrzycku i Kaźmierzu – przyp.red) – wyjaśnią nam.

Jak dodaje, z poczynionych ustaleń wynikało, że mężczyzna porusza się samochodem marki Audi. W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych na jednej z dróg na terenie gminy Pniewy policjanci zauważyli samochód, którym miał kierować poszukiwany mężczyzna.

- Funkcjonariusze w celu zatrzymania kierującego nadali sygnały dźwiękowe i błyskowe, jednak ten nie reagował i rozpoczęli pościg za mężczyzną. W trakcie prowadzonego pościgu w pewnym momencie kierujący samochodem Audi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka oznakowanym radiowozem. Po zderzeniu kierujący Audi podjął pieszą ucieczkę, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów – dodaje funkcjonariusz.

Kierowca Audi był bardzo agresywny. W chwili zatrzymania naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów, groził również funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, badanie dało wynik 0,47 miligrama na litr, czyli blisko promil. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Obecnie trwają czynności prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.
- Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami, wywierania wpływu na czynności służbowe poprzez uderzenie pojazdem i uszkodzenie oznakowanego radiowozu, a także zarzut naruszenia nietykalności, znieważenia oraz gróźb karalnych kierowanych wobec funkcjonariuszy - zakończył policjant.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec kierowcy Audi dozór policyjny. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie