Gmina Wronki. Tragiczny wypadek w Nowej Wsi [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Fatalny wtorek na drogach powiatu szamotulskiego. We wtorkowe popołudnie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Jak udało nam się dowiedzieć, w miejscowości Nowa Wieś pod Wronkami doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Informację o zderzeniu dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał o godzinie 18.08. Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Szamotulskiej w Nowej Wsi doszło do zderzenia z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego.

W wyniku zderzenia wewnątrz zmiażdżonego auta osobowego przebywał nieprzytomny kierowca. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków z JRG Szamotuły oraz trzy zastępy OSP Wronki, a także pogotowie i policję. Aby wydobyć kierowcę z wraku osobówki strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Gdy to się udało, ratownicy przystąpili do walki o życie mężczyzny kierującego osobówką.

Niestety mimo wysiłków strażaków, a później załogi Zespołu Ratownictwa Medycznego życia kierowcy nie udało się uratować.

Niewykluczone, że do zderzenia przyczyniła się rozlana na drodze substancja ropopochodna. Kilka minut przed feralnym wypadkiem, około godziny 18 strażacy odebrali zgłoszenie o substancji na drodze właśnie na ulicy Szamotulskiej w kierunku Wronek. Następnie zaczęły napływać kolejne zgłoszenia o tym, że plama znajduje się również na drodze w kierunku Bobulczyna i dalej w kierunku Pniew.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, na śliskiej oraz zanieczyszczonej nawierzchni, w wyniku czego zderzył się z osobowym Audi. Ponadto policjanci ustalili też pojazd, z którego przypuszczalnie wyciekła oleista substancja oraz kierującego tym pojazdem - powiedziała nam oficer prasowa KPP Szamotuły Sandra Chuda.

Przyczyny oraz okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Majówka pijanych kierowców

Wideo

Dodaj ogłoszenie