Hochland Półmaraton. Wyniki i pierwsza część zdjęć zawodników na mecie

Jerzy Nowakowski
559 zawodników 6. Hochland Półmaraton Doliną Samy, 6. Pyrlandzkiej Dychy oraz marszu Nordic Walking zostało w niedzielę, 30 września 2018 r. sklasyfikowanych podczas zawodów. Dla niektórych liczyło się zajęte miejsce i czas, a dla innych sam udział i dotarcie do mety było największą wygraną.

6. Hochland Półmaraton Doliną Samy ukończyło 185 biegaczy. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Hryciuk z Dębna w czasie 1:17:00 przed Kamilem Leśniakiem z Ostrowca i Adrianem Graczykiem z Czarnkowa. 9. miejsce zajął Maciej Rybarczyk z Szamotuł a na 23. miejscu uplasował się najlepszy miejscowy biegacz z Kaźmierza Szymon Frącek. 52. miejsce zajęła najlepsza kobieta Marta Mazurczak z Gostynia.
Z kolei 6 Pyrlandzką Dychę wygrał Adam El Bah z Tarnowa Podgórnego, który wyprzedził Sebastiana Witomskiego z Śmigla i Mateusza Kaczmarka z Lubonia. Na 9. miejscu uplasował się najlepszy długodystansowiec z powiatu szamotulskiego: Adrian Stasiak z Obrzycka a na 23. miejscu najlepszy biegacz miejscowy: Michał Pigła. 10-kilometrową trasę przebiegło ostatecznie 304 biegaczy.
Wśród 70. zawodników, którzy ukończyli marsz Nordic Walking najlepszy był Andrzej Skrzypek z Kaźmierza przed Pawłem Kremerem z Wronek i Barbarą Możdzeń z Gniezna.

Poniedziałek słoneczny, po południu przelotny deszcz tylko na zachodzie.