Inwestycje na drogach gminnych i powiatowych

Red.
Ostatnio informowaliśmy o drogowej rewolucji na trasach wojewódzkich, jakie planuje w najbliższych latach przeprowadzić Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Tymczasem sporo prac przeprowadzają też samorządy gminne oraz powiat – wszystko dla poprawy jakości życia mieszkańców.

Przypomnijmy, że w najbliższych latach ma zostać wybudowana obwodnica Szamotuł, która znacząco odciąży ruch, szczególnie ciężarowy w stolicy powiatu, dzięki czemu nie tylko znacznie wzrośnie bezpieczeństwo, ale i zredukują się korki. Ponadto podjęto decyzję o kompleksowej modernizacji drogi z Nojewa w kierunku Pniew. To zadanie ma kosztować nawet 100 milionów złotych. Najważniejsze jednak, że zostało wytypowane do realizacji.

Tymczasem w połowie maja odbyło się wyjazdowe spotkanie Zarządu Powiatu.
Jak poinformowano, członkowie zarządu wraz ze Starostą Beata Hanyżak, Wicestarostą Rafałem Zimny, Przewodniczącym Rady Powiatu Szamotulskiego Radosławem Łanoszką oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwią Kosicką wizytowali realizowane inwestycje drogowe.

Najpierw udali się na teren gminy Duszniki, gdzie realizowana jest przebudowa drogi powiatowej z Wilczyny do Grzebieniska, na odcinku 450 metrów. Dodajmy, że na ten cel Powiat Szamotulski otrzymał 1 825 193,67 zł dofinansowania w trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, a łączna wartość zadania wynosi 1 862 442,53 zł. Inwestycja obejmie m.in. poszerzenie drogi i przebudowę istniejącej nawierzchni oraz wybudowanie ok. 400 m brakujących chodników.

Następnie odwiedzono gminię Ostroróg. Tam z kolei wzdłuż drogi powiatowej Ostroróg – Wielonek budowana jest ścieżka pieszo – rowerowa. To zadanie również jest dofinansowane z Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i obejmie m. in.: budowę nowego i przebudowanie istniejącego oświetlenia, wytyczenie nowego przejścia dla pieszych w m. Wielonek o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa z zastosowaniem znaków aktywnych.  Tu z kolei Powiat Szamotulski pozyskał środki w wysokości 1 600 996,65 zł, a cała inwestycja kosztować ma 1 633 670,06 zł. Termin zakończania obu inwestycji zaplanowany jest do końca 2023 roku. 

Tymczasem w Pniewach trwają ostatnie prace na ulicy Powstańców Wlkp. To część rewitalizacji miejscowości i jedna z kilku obecnie realizowanych inwestycji. Prace wiążą się – co oczywiste – z utrudnieniami w ruchu, jednak wkrótce przynajmniej ulica Powstańców Wielkopolskich zmieni się nie do poznania.

Władze Pniew nie spoczywają jednak na laurach i już szykują kolejne zadanie. Pod koniec maj otwarty zostanie przetarg na kolejną drogową realizację. Tym razem dotyczy on przebudowy ulicy Konopnickiej w Pniewach. Powstanie nowa nawierzchnia oraz chodnik.

We Wronkach wybrano już firmę, która dokona remontu kładki dla pieszych przez rzekę Wartę w m. Wronki. Swoje oferty na to zadanie złożyły dwie firmy, jako ofertę najkorzystniejszą uznano ofertę nr 2, złożoną przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Budowlane KLASBUD Maciej Szabłowski z siedzibą w Świdnicy za kwotę w wysokości: 243.503,85 zł brutto.

Jak uzasadniono, oferta była najkorzystniejszą pod względem kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji warunków zamówienia. Wykonawca spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu i odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w Specyfikacji warunków zamówienia oraz uzyskał 100,00 punktów w ramach kryteriów oceny ofert. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jego oferta jest ważna i nie podlega odrzuceniu.

Dodać należy, że oferta drugiej firmy była o kilkadziesiąt tysięcy niższa, jednak z powodu braków w dokumentacji została odrzucona.

Do 2 czerwca czas na składanie swoich ofert mają przedsiębiorcy chcący zrealizować zadanie drogowe na terenie gminy Kaźmierz. Mowa tu o rozbudowie ulicy Szkolnej w Kaźmierzu oraz ulicy Topazowej w Kiączynie. Drogi mają zyskać nawierzchnię z masy bitumicznej, ponadto obok nich mają też powstać ścieżko rowerowe.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie