Jechała autem bez uprawnień. Grozi jej nawet 30 000 złotych kary!

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Do końca zeszłego roku jazda samochodem bez uprawnień w przypadku kontroli wiązała się z mandatem w wysokości 500 złotych. Po zmianie przepisów się to zmieniło. Ile wyniesie grzywna? Maksymalna kara to nawet 30 000 złotych i tyle może wymierzyć sąd po rozprawie.

Szansę przekonania się ile warta jest jazda bez uprawnień - poza zagrożeniem dla innych uczestników ruchu - przekona się wkrótce 35-letnia kobieta.

- W dniu 11 stycznia br. w Ostrorogu policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Ford Fiesta. Podczas sprawdzenia okazało się, iż 35-letnia mieszkanka gminy Szamotuły nie posiada uprawnień do kierowania samochodem - informuje oficer prasowa KPP Szamotuły Sandra Chuda.

Zgodnie z nowymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień kierowcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść 30 tys. zł. Dodatkowo kierujący naraża się na zakaz prowadzenia pojazdów, który zostanie orzeczony tego typu sprawie.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie