Jeden na zakazie, trzech zbyt szybko - policja wyeliminowała piratów drogowych

Jakub Czekała
Jakub Czekała
KPP Szamotuły
Nawet 5 lat więzienia grozi 42-letniemu mieszkańcowi gminy Obrzycko. Mężczyzna jechał swoim Oplem mimo orzeczonego zakazu.

Co więcej, jechał zbyt szybko, czym wzbudził ciekawość policjantów z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali drogi. Mężczyzna pędził o 55 kilometrów za szybko.

- W związku z powyższym wcale nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Za przekroczenie prędkości, policjanci ukarali 42-latka mandatem karnym. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, a sprawa kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - wyjaśnia oficer prasowa KPP Szamotuły Sandra Chuda.

A to nie wszystko, bo w minionym tygodniu policjanci na gorącym uczynku złapali innych, zbyt szybkich kierowców. Oni uprawnienia do kierowania pojazdami mieli.... Do momentu kontroli, bo okazało się, że prędkości, jakie osiągali były zbyt duże i teraz przez 3 miesiące za kierownicą jeździć nie powinni.

- Policjanci szamotulskiej drogówki ujawnili czterech kierujących samochodami, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Do znacznych przekroczeń prędkości doszło na drodze w Piaskowie, w Bytyniu, w Lulinku oraz w Grzebienisku - dodaje Sandra Chuda.

Oficer prasowa podkreśla, że takie przypadki złamania prawa, kończą się obligatoryjnym zatrzymaniem na trzy miesiące uprawnień do kierowania samochodem, a także mandatem i punktami karnymi. Do kontroli doszło w Piaskowie, w Lulinku i w Grzebienisku.

Już od lipca zmiany w 300 plus?

Wideo

Dodaj ogłoszenie