Kilkanaście milionów na rewitalizację Pniew. Sprawdziliśmy, co zostanie wykonane [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Budowa ścieżki rowerowej przy ulicy Lwóweckiej Jakub Czekała
Wielomilionowym zadaniem w tegorocznym budżecie jest pierwszy etap rewitalizacji miasta Pniew. W budżecie na zadania związane z rewitalizacją zabezpieczono w sumie ponad 12,6 miliona złotych.

Tak jak obiecaliśmy, wracamy do tematu, bo sprawdziliśmy, jakie zadania mają zostać w ramach tej przebudowy zrealizowane. Jak nas poinformował burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny, w tegorocznym budżecie zaplanowano zaplanowano w sumie 12 inwestycji:

- Budowa ścieżki pieszo - rowerowej na ulicy Lwóweckiej w Pniewach (zadanie realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad), przebudowa ulicy Księdza M. Maciejewskiego z odwodnieniem, przebudowa ulic Tęczowej i Jasnej, na odcinku pomiędzy ulicami Promienistą i Spokojną, przebudowa ulicy Grobia, utwardzenie płytami drogowymi dróg w rejonie ulicy Łąkowej, zagospodarowanie parku "Boisko Sokoła", modernizacja pomieszczeń budynku liceum, wyposażenie budynku Biblioteki i Centrum Kultury - wylicza burmistrz Pniew.

Ale to nie wszystko, bo w ramach tych planów ma zostać również zagospodarowany turystycznie teren kąpieliska w Zamorzu, a także budowa chodnika w miejscowości Konin.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się również wdrażanie kompleksowej, zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie gminy Pniewy. Wszystko odbywa się w ramach strategii niskoemisyjnej. Jest to kontynuacja projektu, który rozpoczął się już w 2017 roku i zakłada między innymi wprowadzenie systemu darmowych rowerów miejskich, ciąg pieszo - rowerowy oraz parkingi b&r (bike and ride) - to system parkingów dla rowerów, który umożliwia bezpieczne pozostawienie swojego roweru i kontynuację dalszej podróży przy użyciu publicznego transportu zbiorowego. Jest to bardzo ciekawe zadanie, o którym szerzej napiszemy w przyszłości.

Wracając jednak go rewitalizacji miasta, to warto wspomnieć, że obecnie trwa renowacja elewacji Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach oraz zagospodarowanie terenu wokół szkoły, a także budowa budynku Biblioteki i Centrum Kultury. Wcześniej zakończono termomodernizację liceum. Dodać również warto, że w ramach rewitalizacji, w 2020 roku władzom Pniew udało się wykonać przebudowę ulicy Świętego Ducha.

O postępach w pracach inwestycyjnych będziemy na bieżąco informować.

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Dodaj ogłoszenie