Kolarze górscy rywalizowali w Pniewach [ZDJĘCIA]

Wiktoria Poczekaj
Księże Góry w Pniewach to miejsce, o niezwykle wymagającej trasie dla rowerzystów. Od lat odbywają się tam różne rywalizacje sportowe.

W dniu 26 września na terenie Księżych Gór w Pniewach odbyły się zawody w kolarstwie górskim. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie zameldowało się 50 zawodników z różnych rejonów Polski. Zawodnicy do pokonania mieli 5 rund o długości 3.5 km
W kategorii open mężczyzn zwyciężyli: Jakub Mądry z Kąkolewa z czasem 00:53:18. Za nim na mecie zameldował się Jakub Binkowski z Poznania z czasem 00:53:57. Trzecie miejsce zajął Marcin Intek z Nowego Tomyśla – jego czas 00:56:25. Zwyciężczynie w kategorii Open kobiet (3 rundy) to Magdalena Kroma z Nowego Tomyśla z czasem 00:41:28 przed Julią Brodnicką z Potrzanowa (czas 00:55:50)
Rywalizowano również o tytuł Mistrza Gminy Pniewy. Został nim Tomasz Fliger z czasem 1:29:38 przed Przemysławem Stefaniakiem (jego czas 1:33:52). Trzeci na podium zameldował się Eugeniusz Siminiak z czasem 1:34:17. Organizatorem zawodów był UltraTime-trial-timing przy wsparciu Aktywnie w Pniewach i Odjechanych. Gratulujemy świetnej organizacji.