Kolejny cenny punkt zdobyli piłkarze z Wróblewa

Tobiasz Chożalski
W Wielką Sobotę Czarni udali się do Gniezna na mecz z Mieszkiem. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Piłkarze z Wróblewa bardzo szybko wyszli na prowadzenie, ale nie udało się go utrzymać do końca spotkania.

Wróblewianie do meczu przystąpili bardzo zdeterminowani. Ewidentnie do Gniezna pojechali po komplet punktów. Na prowadzenie wyszli już w 2 minucie za sprawą Grzegorza Anioła. Piłkarz Czarnych wykorzystał wspaniałe dośrodkowanie Sławomira Kramera z rzutu rożnego i pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobyciu gola Czarni oddali nieco inicjatywę, co okazało się zgubne. Tuż przed przerwą gnieźnianom udało się wyrównać. Żaden z obrońców nie potrafił wyekspediować piłki z dala od własnego pola karnego i Dawid Stronka został zmuszony do kapitulacji. Druga połowa była zdecydowanie bardziej nudna, brakowało sytuacji podbramkowych. Czarni zdobyli bramkę, ale sędzia jej nie uznał, bo dopatrzył się kontrowersyjnego faulu na bramkarzu. Wynik nie uległ już zmianie i po remisie 1:1, piłkarze Czarnych wrócili do domów w dość dobrych nastrojach.

Więcej informacji na temat meczu w piątkowym numerze Dnia Szamotulskiego!