Kolejny tytuł mistrzyni Polski dla Natalii Klocek!

Jerzy Nowakowski
Natalia Klocek, uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach i zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego HALSZKA Szamotuły podczas Halowych Mistrzostw Polski U18, rozegranych w miniony weekend w Toruniu, zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą i ustanowiła rekord życiowy!

Pisząc kilka tygodni temu o karierze sportowej Natalii Klocek, prognozowaliśmy, że w kategorii juniorskiej U18 nie ma sobie równych w kraju. Te zapowiedzi szybko się ziściły, bo już w ostatni weekend 10-11 lutego w Toruniu, w jednej z najpiękniejszych i nowocześniejszych hal lekkoatletycznych w Europie, w której zostały rozegrane Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej U18 i U20.
Natalia była jedną z gwiazd tych zawodów i bezapelacyjnie wygrała swoją koronną konkurencję – pchnięcie kulą w kategorii U18. Podopieczna trenera Jerzego Śwista we wszystkich mierzonych próbach uzyskiwała wyniki zdecydowanie lepsze od rywalek, a swój sukces przypieczętowała próbą na odległość 16,41 m, która jest jej nowym rekordem życiowym.
Drugie miejsce zajęła reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa Nina Staruch (14,28 m). Brązowy medal zdobyła Wiktoria Łuczak z KS Agros Zamość (14,05 m), która do piątej kolejki zajmowała drugie miejsce.
W poniedziałek z Natalią Klocek, jej trenerem Jerzym Świstem oraz dyrektorem ZS nr 2 Zygmuntem Sługockim spotkał się starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz, który pogratulował zawodniczce sukcesu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani