Koniec rozgrywek ligowych WZPN na naszym terenie

Jakub Czekała
MKS Błękitni Wronki
We wtorek meczami Anglia – Niemcy oraz Szwecja – Ukraina zakończyliśmy 1/8 turnieju Euro 2020. Spotkania nie były tak emocjonujące, jak te z poniedziałku.

Anglicy pokonali będących ostatnio bez formy Niemców, a w drugim spotkaniu faworyzowani Szwedzi przegrali z Ukrainą. Decydujący gol padł w ostatniej minucie dogrywki. Prócz wielkich emocji kibice z tego spotkania na pewno zapamiętają brutalny faul Danielsona, który zakończył się czerwoną kartką.

Tymczasem w miniony już weekend zakończyły się rozgrywki amatorskie w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dziś przedstawiamy wyniki ostatniej, zaległej kolejki. Natomiast informację o awansach i spadkach przedstawimy w osobnym materiale – za kilka dni, jak już wydział dyscypliny WZPN podsumuje rundę i uwzględni lub wycofa walkowery za jakieś przewinienia – sami zainteresowani, a więc piłkarze amatorzy dobrze wiedzą, że już się tak w latach wcześniejszych działo.

Wracamy więc do przeglądu wydarzeń boiskowych. Dziś zaczynamy od końca, a więc od rozgrywek B-klasy. Możemy tu już zdradzić, że z tej grupy nie spadł nikt, bo to ostania liga w naszym województwie. Oto wyniki grupy III: Wróblewo II – Obrzycko 1:4, Wartosław – Brody 8:0, Binino – Chrzypsko Wielkie 3:0, Podrzewie – Słopanowo 5:1, Rudniki – Wąsowo 0:4, Kąsinowo – Sękowo 1:0.

Przechodzimy do A-klasy. Arcyciekawie było w meczu na szczycie, a więc lidera z wiceliderem. Zarówno Otorowo, jak i Gałowo miały taką samą liczbę punktów i spotkały się w bezpośrednim meczu. Pojedynek był bardzo wyrównany, a kibice zobaczyli aż 7 goli. Ostatecznie trzy punkty zostały w Otorowie, które wygrało z Gałowem 4:3. W innych spotkaniach: Młynkowo – Gaj Mały 1:6, Różnowo – Ryczywół 2:4, Kwilcz – Kaźmierz 5:1, Tarnowo III – Oborowo 7:2, Sieraków – Gaj Wielki 2:3.

W klasie okręgowej: LKS Baborówko pojechało do Wrześni na mecz z Victorią. Sęk w tym, że goście przyjechali w siedem osób, a więc w absolutnym minimum, w jakim mogli wyjść na boisko. Co jeszcze ciekawsze, po 15 minutach prowadzili mimo że rywali było o 4 więcej. Prowadzili 0:1. Niestety kontuzja jednego z piłkarzy sprawiła, że sędzia mecz musiał zakończyć i Victoria otrzymała walkower 3:0. Z kolei Czarni Wróblewo wygrali 3:1 z Orkanem Jarosławiec.

Czas na wyniki naszych drużyn w V lidze. Sokół Pniewy uległ w Poznaniu Wiarze Lecha 3:2, Sparta Szamotuły wygrała w hokejowym stylu z Wełną Skoki 6:4, z kolei Błękitni Wronki ograli w Złotowie miejscową Spartę w stosunku 2:5.