Koszmarny wypadek na obwodnicy. Osobówka zderzyła się z tirem. Dwie osoby nie żyją [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Do fatalnego w skutkach wypadku doszło w niedzielne popołudnie 28 marca.

Do zdarzenia doszło w sąsiednim powiecie - poznańskim, a dokładnie na obwodnicy Buku. Przed godziną 17 strażacy z Buku zostali zaalarmowani do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest zakleszczona we wraku osobówki.

Gdy bukowscy ochotnicy dotarli na miejsce okazało się, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Grodziską, a także, że we wraku samochodu osobowego są uwięzione dwie osoby, a nie jedna. Na miejsce wysłano kolejne zastępy strażaków - z Niepruszewa, a także z JRG 4 Poznań oraz ze Szkoły Aspirantów w Poznaniu, pogotowie, policję, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Trasa wojewódzka nr 307 w miejscu, w którym doszło do zderzenia została zablokowana, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Strażakom udało się wydostać obie zakleszczone w osobowym Oplu Corsie osoby. Mężczyzna oraz kobieta w momencie uwolnienia nie mieli funkcji życiowych, rozpoczęła się walka o ich życie.

Niestety mimo heroicznej walki ratowników, życia kierowcy oraz pasażerki Corsy nie udało się uratować.

- Samochód osobowy marki Opel kierowany przez 68-letniego mężczyznę zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania, kierowanym przez 38-latka. Niestety na skutek obrażeń śmierć na miejscu poniosły dwie osoby - kierowca Opla, a także pasażerka tego samochodu, 65-letnia kobieta - powiedziała nam podinsp. Iwona Liszczyńska
z zespołu prasowego Wielkopolskiej Policji.

Obecnie na miejscu pracują policjanci, technicy oraz prokurator, miejsce zdarzenia zabezpieczają również strażacy. Droga jest zablokowana.

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie