Koszykarki CCC uniknęły wpadki w Poznaniu

Marcin Indzierowski
Piotr Krzyżanowski
Miał być spacerek, a był wyrównany i ciężki bój. Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze i ostatecznie koszykarki CCC wygrały z INEĄ AZS-em Poznań 69:56. Dla polkowiczanek było to dwunaste zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Szansa na trzynastą wygraną będzie już w środę. Tego dnia CCC (godz. 17.45) podejmie we własnej hali wicemistrzynie Polski z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Ostrzegałem przed wyjazdem do stolicy Wielkopolski, że lekko nie będzie. I nie pomyliłem się. Niektórzy mi nie wierzą, kiedy mówię, że w tej lidze naprawdę każdy mecz jest trudny i do każdego trzeba się mocno przyłożyć. Mimo wszystko, gratuluję dziewczynom, bo wyrwały to zwycięstwo, a ewentualna wpadka byłaby dla nas bardzo bolesna - przyznał Krzysztof Koziorowicz, szkoleniowiec polkowiczanek.

Skąd takie kłopoty pomarańczowych w konfrontacji z jedną ze słabszych ekip w lidze? Od początku meczu zawodniczkom CCC wyraźnie brakowało agresji w obronie, a ofensywa też pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszej połowie podopieczne trenera Koziorowicza trafiły zaledwie 13 z 38 rzutów z gry, więc nic dziwnego, że na przerwę schodziły z ledwie jednopunktową przewagą.

Po zmianie stron w zespole CCC zdecydowanie lepiej zagrały wysokie zawodniczki. Duet Agnieszka Majewska - Joanna Walich w trzeciej i czwartej kwarcie zdobył łącznie 21 z 38 punktów polkowickiego zespołu.

Jeszcze na półmetku decydującej odsłony spotkania przewaga CCC wynosiła ledwie cztery oczka (57:53), ale w ostatnich pięciu minutach meczu akademiczki poprawiły swój dorobek jedynie o trzy punkty, a pomarańczowe dołożyły ich aż dziesięć.

INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 56:69 (12:16, 19:16, 15:19, 10:18)
INEA AZS: Idczak 13 (1), Mowlik 12 (2), Kotnis 9, Ukoh 9, Makowska 7 (1), Durak 4, Kędzia 2.
CCC: Walich 16, Majewska 15, Carter 14, Musina 10, Zoll 7, Jeziorna 5 (1), Babicka 2, Morris 0, Pietrzak 0, Trofimowa 0.

Ford Germaz Ekstraklasa

15. kolejka
Pozostałe mecze: Utex ROW Rybnik - AZS Gorzów Wlkp. 51:81, ŁKS Łódź - Artego Bydgoszcz 67:69, Wisła Kraków - Tęcza Leszno 73:70, Lotos Gdynia - Lider Pruszków X:X, Energa Toruń - Widzew Łódź X:X

13. Odra Brzeg 14 0.143 2-12

Następna kolejka : Lotos - Widzew (20.12, godz. 17.30), Tęcza - ŁKS (21.12, godz. 18), CCC - AZS Gorzów (22.12, godz. 17.45), Lider - AZS Poznań (22.12, godz. 19). Mecze rozegrane awansem: Artego - Energa 91:90, Utex ROW - Odra 77:58.