Kto awansował, a kto spadł – czyli podsumowanie sezonów lig WZPN

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum Błękitni Wronki
Zgodnie z zapowiedziami, wracamy jeszcze do zakończonego w czerwcu sezonu piłkarskiego w ligach amatorskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dziś skupimy się nad awansami i spadkami, a także najciekawszymi spotkaniami.

Zaczynamy od B-klasy. Według regulaminu WZPN: do Klasy A awansują zespoły, które zajmą w końcowej tabeli pierwsze miejsca we wszystkich grupach. Dodatkowo, z grup 1-8 oraz 10 awans wywalczy również drugi zespół w końcowej klasyfikacji.

Z grupy III awansowała Warta Wartosław i Matrot Kąsinowo. Najwyższe wyniki: Podrzewie – Chrzypsko Wielkie 0:12, Obrzycko – Brody 11:0, Sękowo – Podrzewie 13:0, Obrzycko – Chrzypsko Wielkie 15:0.

Przechodzimy do A-klasy. Awanse - do Klasy Okręgowej awansują drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w każdej z grup. Spadki - do Klasy B spadają zespoły, które w każdej grupie zajmą trzy ostatnie miejsca (to jest 12-14). Ponadto do Klasy B spadnie 5 zespołów z 11. miejsca z najgorszym bilansem w czasie całego sezonu.

Z awansu z z grupy III, w której rywalizowali piłkarze z naszego terenu cieszą się dwie ekipy – LZS Otorowo oraz Kłos Gałowo, z kolei w B-klasie za rok zagrają na pewno piłkarze KS Gaj Wielki oraz Warty Sieraków.

Najwyższe wyniki: Lipa – Sieraków 12:0, Gałowo – Młynkowo 9:0, Młynkowo – Otorowo 1:15. Padło też kilka wyników po 8:0.

Czas na klasę okręgową. Do V Ligi awans bezpośredni uzyskają drużyny zajmujące pierwsze miejsca w grupach Klas Okręgowych. Zespoły z drugich miejsc rozgrywają pomiędzy sobą baraże o trzy miejsca w V Lidze. Do Klasy A spadają drużyny, które w każdej grupie zajmą pięć ostatnich miejsc (to jest 13-17). Ponadto do Klasy A spada również zespół z najgorszym bilansem spośród drużyn z 12 miejsca.

Do wyższej ligi awansował bezpośrednio Piast Kobylnica. Z kolei do A-klasy spadły obie ekipy z naszego powiatu – Czarni Wróblewo oraz LKS Baborówko, a także Viktoria II Września, Szturm Junikowo i Orkan Objezierze. Najwyższe wyniki: Kobylnica – Junikowo 10:0, Swarzęc – Junikowo 12:0, Jarosławiec – Złotkowo 10:1.

I na koniec V liga. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w V Lidze uzyskają bezpośredni awans do IV Ligi. Zespoły z drugich miejsc i ostatni zespół IV ligi, który nie został objęty bezpośrednim spadkiem, rozgrywają baraż o jedno miejsce w IV lidze. Z każdej grupy V ligi spadają do Klasy Okręgowej drużyny zajmujące pięć ostatnich miejsc (to jest 14-18). Ponadto do Klasy Okręgowej spadnie również zespół z najgorszym bilansem spośród drużyn z 13. miejsca.

Awans z pierwszego miejsca wywalczyła Korona Piaski, a w barażach walczy Kania Gostyń. Z kolei na spadek „załapał się” Grom Wolsztyn, a także Sokół Pniewy, Piast Poniec, Patria Buk i Pogoń Śmigiel.

Z grupy I awansował Huragan Pobiedziska. Błękitni Wronki zajęły wysokie, szóste miejsce. Do okręgówki spadły za to: Śmiołowo, Złotów, Wysoka, Kłecko, Połajewo i niestety dla kibiców - Sparta Szamotuły. Za wcześniejszy błąd - jakoby Spartanie się utrzymali - przepraszamy.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie