Majówka na drogach powiatu szamotulskiego: Kilka kolizji, troje pijanych i uciekinier

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Mężczyzna uciekał motocyklem przed policją. Skończyło się upadkiem
Mężczyzna uciekał motocyklem przed policją. Skończyło się upadkiem KPP Szamotuły
Pracowitą majówkę odnotowali szamotulscy policjanci. Doszło do ośmiu zdarzeń drogowych, zatrzymano też pijanych kierowców.

Jak poinformowała oficer prasowa KPP w Szamotułach Sandra Chuda, w dniach od 1 do 3 maja policjanci interweniowali w związku z ośmioma kolizjami drogowymi. Do zdarzeń doszło na ul. Zamkowej w Szamotułach, w Dusznikach, w Pniewach, w Kiączynie, w Kaźmierzu, w Dobrojewie oraz w Piaskowie.

Z kolei w Święto Pracy policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w Pniewach wobec motocyklisty, który (jak się później okazało) poruszał się bez uprawnień.

- Mieszkaniec Pniew podjął próbę uniknięcia kontroli drogowej, popełniając po drodze wykroczenia. Na łuku drogi nie zapanował nad motocyklem i spadł z pojazdu. Teraz sprawę będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach – informuje Sandra Chuda.

Niestety na drogach znaleźli się także pijani kierowcy. Policjantom udało się kilku z nich wyłapać. Sandra Chuda wskazała, że w sumie policjanci zatrzymali trzy takie osoby. Jeden z nich w dniu 1 maja kierował rowerem na ul. Lwóweckiej w Pniewach. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  Następnego dnia policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w Kiączynie. Zderzyły się tam ze sobą dwa samochody – honda oraz skoda.

- Policjanci ustalili, iż kierujący hondą posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Stan mężczyzny również pozostawiał wiele do życzenia. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, iż 31-latek posiadał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Poznańskiej w Pniewach. 59-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Również w tej sprawie prowadzone będzie postępowanie – kończy policjantka.

Czym jest Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie