Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mammobus w Szamotułach. Bezpłatne badanie dla kobiet w profilaktyce raka piersi

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
Bezpłatna mammografia dla kobiet! Mammobus stacjonował w Szamotułach 10 sierpnia w godzinach 9-17 na terenie udostępnionym przez Szpital Powiatowy w Szamotułach.

Rak piersi to jedna z najczęściej występujących form nowotworów u kobiet na całym świecie. Walka z tą chorobą jest priorytetem w dziedzinie zdrowia publicznego. Kluczowym elementem w zwalczaniu raka piersi jest jego wczesne wykrycie.

Mobilna pracownia mammograficzna

W odpowiedzi na tę potrzebę powstał program profilaktyki raka piersi o nazwie "Mammobus" - w czwartek Szpital Powiatowy w Szamotułach udostępnił miejsce dla mammobusa z firmy OPEN.

Badania te w większości są finansowane ze środków zewnętrznych, dlatego pacjentki mogą wykonać badania nieodpłatnie w ramach programów profilaktycznych. Wszystkie mammobusy są wyposażone w cyfrowe mammografy marki Siemens.

Dla kogo badania?

Program jest przeznaczony szczególnie dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. W tym wieku ryzyko zachorowania na raka piersi znacząco wzrasta, dlatego program Mammobus kieruje się właśnie do tej grupy wiekowej, zachęcając do regularnych badań profilaktycznych.

Ułatwienie dostępności badań profilaktycznych

Pomimo tego, że mammografia jest niezwykle ważnym badaniem, wielu kobietom brakuje dostępu do tego badania ze względu na różnorodne przeszkody, takie jak odległość punku badań czy trudności finansowe. Program Mammobus to mobilna, specjalistyczna naczepa wyposażona w mammograf, która podróżuje do różnych miejscowości, aby umożliwić kobietom przeprowadzenie tego kluczowego badania bez konieczności dalekich podróży.

Imponujące rezultaty mammobusa

Liczba pań, które skorzystały z możliwości badania w mobilnej jednostce, przerosła oczekiwania. Dowodzi to skuteczność programów profilaktyki raka piersi, oraz pokazuje jak kluczowe jest edukowanie i zachęcanie do dbania o swoje zdrowie oraz przeprowadzanie regularnych badań kontrolnych.

Osoby zainteresowane kolejnymi przybyciami "Mammobusa" do Szamotuł, zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat. Badanie jest dostępne w różnych terminach, raz w miesiącu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto