18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marynistyczne pejzaże Wiecha Hoffmanna [GALERIA]

Paulina Śliwa
Paulina Śliwa
Autor: Wiechu Hoffmann
Autor: Wiechu Hoffmann
Do soboty, 8 lutego, w Galerii Jednego Dzieła w Czytelni Biblioteki Publicznej w Szamotułach oglądać można marynistyczny pejzaż olejny Wiecha Hoffmanna.

Można powiedzieć, że przygoda Hoffmanna z malarstwem zaczęła się od... przypadku. – Jakoś po zakończeniu nauki w liceum założyłem się z kumplem, że wykonam kopię – opowiada nam artysta, który woli, kiedy mówi się do niego po prostu Wiechu. – To był bardzo fajny okres, jednak później przestałem malować na długi czas. – dodaje malarz z Szamotuł, który tworzy już bez większych przerw od 2008. W jego kolekcji znajduje się ok. 100 dzieł, w tym 20 przygotowanych pod kątem wystawy. Przeważają oczywiście motywy marynistyczne, choć znaleźć można też kilka obrazów z samolotami, czy martwą naturą. Hoffmann przyznaje, że inspiruje się rosyjskim marynistą ormiańskiego pochodzenia Iwanem Ajwazowskim, znanym z takich obrazów jak “Port w Odessie nad morzem Czarnym”, czy “Dziewiątej fali”. Ślady tych inspiracji można naturalnie znaleźć w tchnących spokojem marynistycznych obrazach Wiecha, które przyciągać mogą starannym opracowaniem i przemyślaną, delikatną kolorystyką.

Hoffmann swoje zainteresowania, nie tylko malarskie, skupia również wokół samolotów. – W malowaniu samolotów konieczny jest z kolei hiperrealizm. Nie stanowi to dla mnie przeszkody, a przenoszenie własnych zainteresowań na płótno to wielka przyjemność. Jeśli chodzi o martwą naturę, to jest to malowanie bardzo “techniczne”, na które trzeba poświęcić wiele czasu, ale jest też komfortowe np. pod względem oświetlenia – zaznacza nasz rozmówca.

Galeria Jednego Dzieła, która mieści się w Czytelni Biblioteki Publicznej MiG Szamotuły, powstała w listopadzie 2010. Prezentowane są w niej prace członków i sympatyków grupy Jakkolwiek. Pierwszym obrazem, który rozpoczął działalność galerii, było “Szeptanie” Ewy Partyka-Wróblewskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto