Mieszkańcy otrzymali czujki tlenku węgla

Jakub Czekała
Jakub Czekała
KP PSP Szamotuły
Wybrane rodziny z terenu powiatu szamotulskiego dostały małe niepozorne urządzenia, które mogą jednak uratować zdrowie i życie.

W marcu tego roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbyła się wideokonferencja w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi u na zagrożenia powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatrucie tlenkiem węgla. Tlenek popularnie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Jest śmiertelnie niebezpieczny. Jego szybkie wykrycie umożliwia jedynie specjalna czujka.
Podczas wideokonferencji omówiono główne założenia kampanii,  w tym statystyki zdarzeń, proces powstawania tlenku węgla, działanie i montaż czujek oraz zasady użycia gaśnic.

Jak poinformował oficer prasowy KP PSP w Szamotułach, spotkanie zwieńczone zostało przekazaniem czujek rodzinom z miast i gmin z terenu powiatu szamotulskiego. W ich wyborze pomogły lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej.

- Mamy nadzieję, że ta wspólna inicjatywa  Powiatu Szamotulskiego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach przekona mieszkańców do słuszności inwestowania w swoje bezpieczeństwo oraz podwyższenie świadomości zagrożeń pożarowych - poinformowano.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie