Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek. Brąz dla siatkarek z Szamotuł!

Magda Prętka
UKS "Szamotulanin"
III miejsce w Wielkopolsce dało dziewczętom awans do kolejnego etapu rozgrywek centralnych – 1/4 Mistrzostw Polski.

Przez niebywałe emocje, jakie dostarczył finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Kadetów, przeoczylibyśmy wielki sukces zawodniczek „Szamotulanina” występujących w tej samej kategorii wiekowej. Podopieczne trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabiana, w finale Mistrzostw Wielkopolski Kadetek wywalczyły bowiem brąz!

Dziewczęta, podobnie jak ich koledzy z klubu, rywalizowały o mistrzowski tytuł 2 tygodnie temu – tyle, że w Poznaniu. W pierwszym meczu gładko pokonały zespół VII LO SMS Amber Kalisz 3:0 i tym samym rozbudziły swoje apetyty na sięgnięcie po złoto. Niestety w kolejnym spotkaniu – z poznańskim „Energetykiem”musiały uznać wyższość rywalek, które ustaliły wynik meczu na 3:0. Mimo prowadzenia w trzecim i zarazem ostatnim z turniejowych spotkań – z zespołem UKS ZSMS Poznań, szamotulanki nie utrzymały przewagi i w tie brek’u poległy 2:3

Dziewczęta ostatecznie uplasowały się na wysokim III miejscu i sięgnęły po brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski! Sukces ten dał im awans do kolejnego etapu rozgrywek centralnych – 1/4 Mistrzostw Polski.