Mistrzowskie pary UKS Szamotulanin gromią rywali

Wiktoria Poczekaj
Na Mistrzostwach Polski świetnie zaprezentowali się zawodnicy UKS Szamotulanin. Kalina Pylińska, Wiktoria Stryjak, Kamil Małecki i Kacper Tudul kończą turniej z tytułami mistrzowskimi.

Pylińska Kalina w parze z koleżanką z Jankowa Przygodzkiego prowadzone przez trenera Michała Wachowskiego były bezkonkonkurencyjne w turnieju kadetek, gdzie nie przegrały nawet seta. W udziale przypadło im w pełni zasłużone złoto Mistrzostw Polski.
W turnieju z dobrej strony zaprezentowała się również para młodziczek. Dominika Rataj i Patrycja Szewczyk minimalnie uległy w swoich dwóch spotkaniach starszym koleżankom i ostatecznie zajęły 13 miejsce.
W turnieju kadetów panowie zgotowali kibicom horror z happy endem... Nikodem Wiśniewski i Tomasz Szymlet po bardzo dobrym pierwszym dniu turnieju w drugim nieznacznie ulegli przeciwnikom w 2 kolejnych meczach i ostatecznie zajęli 8 miejsce w Polsce.
Para Małecki Kamil i Taudul Kacper pierwszy dzień turnieju zakończyli bez porażki i do półfinału przystępowali w roli faworytów. Niestety nie przełożyło się to na wynik w pierwszym secie, który wygrała zaprzyjaźniona para z Kołobrzegu. Kolejne dwa sety, to dużo lepsza gra szamotulan i ostateczne zwycięstwo 2:1 w całym meczu.
To co działo się w meczu finałowym o Mistrzostwo Polski nie da opisać się słowami. Warto obejrzeć relację wideo na klubowym fanpage.
- W skrócie... 0:1 w setach i 18:20 w drugim... bronimy 3 piłki meczowe i wygrywamy 25:23... W tie breaku przegrywamy 12:14, bronimy 2 piłki meczowe i wygrywamy 17:15 i otrzymujemy tytuł Mistrza Polski - relacjonują zawodnicy.
Tytuł MVP Mistrzostw Polski przypadł w udziale Kacprowi Taudulowi.
- Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników biorących udział w przygotowaniach do sezonu siatkówki plażowej, trenerów, naszych przyjaciół, ale przede wszystkich rodziców. Mimo panującej pandemii zaufaliście nam i dzięki waszemu poświęceniu mieliśmy możliwość spełnienia marzeń - dzielą się przedstawiciele sztabu UKS Szamotulanin.