Młodzi piłkarze SPN Szamotuły z tytułami w Zamościu

Jerzy Nowakowski
Młodzi piłkarze ze Szkoły Piłki Nożnej Szamotuły zdobył tytuł Mistrzów Polski zrzeszenia LZS w Zamościu. Niewiele gorzej spisała się tam druga drużyna SPN, która uczestniczyła w turnieju „Piłkarska Kadra Czeka 2018”.

Drużyna młodzików ze Szkoły Piłki Nożnej Szamotuły reprezentowała województwo Wielkopolskie na VII Ogólnopolskim Turnieju LZS Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna – Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Chłopców do lat 13. Patronem honorowym turnieju był Polski Związek Piłki nożnej. Startowało w nim 9  drużyn.
Młodzi piłkarze z Szamotuł spisali się doskonale na tym turnieju i nie dali innym zespołom szans. W rozgrywkach grupowych zawodnicy SPN najpierw pokonali drużynę LKS Pasjonat Dankowice (woj. śląskie) 4:0. Następnie wygrali 6:3 z GKS Ogniwo Wierzbica (woj. lubelskie) i zremisowali 2:2 z SP Łopuszno (woj. świętokrzyskie). A w ostatnim pojedynku tej fazy turnieju pokonali 4:2 SP Łopuszno (woj. świętokrzyskie).
Najbardziej zacięte spotkanie, gdzie wynik ważył się do ostatniej chwili, szamotulanie stoczyli w półfinale z zespołem Stowarzyszenia Orbita Bukowno (woj. małopolskie). Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 a o awansie zadecydowały rzuty karne, w których minimalnie lepsi byłi nasi piłkarze.
W finale turnieju SPN Szamotuły ponownie spotkał się z drużyną GKS Ogniwo Wierzbica, gromiąc ją tym razem aż 10:1.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Jana Mierzwę z SPN-u. On też zdobył koronę króla strzelców z 11 bramkami.

W Zamościu odbył się także  XXXIV Ogólnopolski Turniej LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka 2018” pod patronatem PZPN. I tu bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze z SPN Szamotuły, którzy reprezentowali Wielkopolskę. Młodzi szamotulanie dopiero w finale imprezy polegli 0:3 drużynie LKS Zatorzanka Zator reprezentującej woj. małopolskie. Najlepszym bramkarzem uznano Zachariasza Tomczyka SPN Szamotuły