Młodzież z Pniew porusza temat różnorodności w dzisiejszym świecie

Magda Prętka
Magda Prętka
Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
O tym jak ważna jest tolerancja i akceptacja różnic między ludźmi opowiadają w mediach społecznościowych nastolatki z Pniew. Przekonują, że "inność" powinna łączyć a nie dzielić!

Młodzież z Pniew w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii"

Julia Strzelecka, Oliwia Świerkowska, Julia Kubiak i Maksymilian Mizera uczęszczają do II klasy Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" realizują ciekawy projekt społeczny w ramach, którego odważnie podjęli trudny, acz ważny temat odrzucenia ludzi przez społeczeństwo.

- Projekt "Społeczni" ma na celu pokazanie ludziom różnorodności każdego z nas oraz akceptacji takich, jakimi jesteśmy. Nie możemy wykluczać ze społeczeństwa osób chorych lub niepełnosprawnych, bezdomnych oraz takich, którzy w swoim życiu popełnili wiele błędów - podkreślają.

Działania w mediach społecznościowych

Młodzież prowadzi działania projektowe przede wszystkim w mediach społecznościowych. Na specjalnie utworzonych profilach Julie, Oliwia i Maksymilian, w formie autorskich grafik dzielą się swoimi przemyśleniami na temat różnorodności i tolerancji (posty przygotowywane są w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej). Przestrzegają też przed konsekwencjami niechęci i wrogości.

- Zamierzamy zapobiec usuwaniu - często nieświadomie - jednostek z życia społecznego. Społeczeństwo wyśmiewa się z nich, obraża, niekiedy nawet znęca się fizycznie mimo że wykluczeni często są słabszą jednostką. Trudno takim osobom jest znaleźć przyjaciela lub bratnią duszę - w większości są samotne i mogą liczyć tylko na siebie lub pomoc najbliższej rodziny - przyznają twórcy projektu.

Młodzież przeprowadziła również wywiad z psychologiem, a wnioskami z rozmowy podzieliła się w sieci. W swoich działaniach skupia się na wszelkiego rodzaju "innościach", które zamiast dzielić powinny łączyć ludzi i nadawać światu barw. W kręgu ich zainteresowań są także osoby o innej orientacji seksualnej, różnym pochodzeniu i kolorze skóry.

Grupa projektowa świadomie wybrała media społecznościowe do promocji swojej inicjatywy. Wierzy, że w ten sposób uda jej się dotrzeć do większego grona osób i choć trochę zmienić świat na lepsze.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie