Nie żyje najstarsza mieszkanka gminy Duszniki

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Zdjęcie wykonano z okazji 102 urodzin seniorki
Zdjęcie wykonano z okazji 102 urodzin seniorki UG Duszniki
Smutne informacje dotarły z Dusznik. W miniony czwartek rodzina poinformowała o śmierci pani Władysławy Wieczorek. Seniorka była najstarszą mieszkanką gminy Duszniki.

Jak poinformowali na swej stronie internetowej pracownicy Urzędu Gminy Duszniki, Władysława Wieczorek zmarła w miniony czwartek 25 marca.

- Rodzinie Pani Władysławy i wszystkim bliskim jej osobom składamy kondolencje – poinformowali przedstawiciele dusznickiego urzędu.

W lipcu tego roku kobieta ukończyłaby 103 lata. O pani Władysławie pisaliśmy na naszym portalu przy okazji jej setnych urodzin. Przypomnijmy, że duszniczanka była córką Walentego i Heleny Wieczorków, którzy wychowali w sumie piętnaścioro dzieci. Pani Władysława była najmłodszą z nich. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne znajdujące się na dusznickich Piaskach, które po ich śmierci przejęła najmłodsza córka z mężem.  Seniorka wychowała czwórkę dzieci (dwie córki i dwóch synów) oraz doczekała się 11 wnuków, 24 prawnuków oraz trójki praprawnucząt. Jaka była jej recepta na długowieczność? Otwarte serce, uśmiech, pogoda ducha, a także ulubiony biały ser i marmolada.

Najszczersze kondolencje z powodu straty rodzinie składa także cała nasza redakcja.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Dodaj ogłoszenie