18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawni z całej Wielkopolski prezentowali się na szamotulskiej scenie [GALERIA]

Redakcja
"Marzenia warto mieć" - pod takim hasłem w miniony czwartek odbyła się VIII edycja Artystycznego Festiwalu Dzieci i Młodzieży

Impreza jak zwykle skierowana została do osób niepełnosprawnych z terenu całego województwa. Jako podstawowy cel, oprócz samej zabawy oczywiście, zakłada rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych, muzycznych i plastycznych, a przy tym i umacnianie wiary we własne możliwości niepełnosprawnych, nawiązywanie współpracy z innymi ośrodkami.

Frekwencja dopisała. W auli szamotulskiego Zespołu Szkół nr 3, gdzie Festiwal tradycyjnie już się odbył, pojawiły się prawdziwe tłumy artystów reprezentujących stowarzyszenia, szkoły, ośrodki wychowawcze oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z różnych zakątków Wielkopolski. W imprezie wzięli bowiem udział podopieczni Stowarzyszenia Społecznego Na Recz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł, a także Stowarzyszenia "Na Tak" z Poznania. Nie zabrakło i uczniów poznańskich placówek - Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 i 112 oraz dzieci i młodzieży z szamotulskiej "Piątki". Ponadto na scenie prezentowali się uczestnicy WTZ z Dusznik, Wronek i Szamotuł, podopieczni ośrodków szkolno - wychowawczych z Międzychodu i Wągrowca, a także Stowarzyszenia Na Rzecz Młodzieży Sprawnej Inaczej "Śmiałek" z Poznania i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących również z Poznania.

Zanim artyści opanowali aulę, oficjalnego otwarcia imprezy dokonał jej organizator i partnerzy w realizacji zadania, a mianowicie: Barbara Prętka (Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski), Bernadeta Adamska (Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy Szamotuły) oraz Jacek Kucnerowicz (Zespół Szkół nr 3). Symboliczne przecięcie wstęgi oznaczające rozpoczęcie zabawy natomiast należało do zaproszonych gości. Sceniczne popisy wystartowały!

Różnorodność form zaskakiwała, podobnie zresztą jak ujęcia poszczególnych tematów - prezentacja treści. Tu bowiem na pierwszy plan wychodziła wrażliwość - sztuka naprawdę wydobywająca się z wnętrza niepełnosprawnych. To treść - przekaz grały tzw. pierwsze skrzypce, pozostawiając wszelkie ozdobniki na dalszym planie. Czysta magia!

Każdy z występujących otrzymał po prezentacji drobny upominek. Wcześniej zaś na ręce "kapitanów" ekip złożone zostały paczki z różowymi okularami dla podopiecznych - tego dnia bowiem każdy miał spojrzeć na świat właśnie przez różowe okulary.

Więcej na ten temat w piątkowym "Dniu Szamotulskim"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto