Niższe rachunki za prąd, energia ze słońca i ekologiczny dom. Fotowoltaika w Polsce zyskuje na popularności

Materiał informacyjny Sunday
Czy kiedykolwiek patrząc na rachunki zdarzyło się wam zastanawiać, dlaczego tak dużo płacicie za prąd? Jeśli tak – jest na to rozwiązanie. Wystarczy zainstalować fotowoltaikę, wtedy darmową energię ze słońca możecie wykorzystać do wytwarzania prądu we własnym domu. To nie tylko rozwiązanie przyjazne środowisku, ale także znacząco obniżające rachunki za prąd.

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na popularności. To obecnie jedno z najbardziej dostępnych i najpowszechniej stosowanych odnawialnych źródeł energii. Doskonale widać to podczas podróży przez polskie wsie i miasta. Coraz częściej na dachach domów możemy zobaczyć mikroinstalacje fotowoltaiczne. Nie da się ukryć, że prąd jest drogi, a jego cena będzie cały czas rosła. W związku z tym, ludzie wybierają opcję, która umożliwia im niemal całkowite uniezależnienie się od rynkowych wzrostów cen prądu. Dla przykładu, znany aktor Tomasz Karolak, korzysta z instalacji fotowoltaicznej, zamontowanej przez Sunday Polska i zdecydował się na udział w kampanii upowszechniającej korzyści z własnej elektrowni słonecznej oraz ekologiczny styl życia. „Sunday daje moc! Moc prądu ze słońca.” to hasło przewodnie kampanii. Firma Sunday Polska razem z aktorem przekonuje, że fotowoltaika dostępna jest dla każdego.

– Technologia fotowoltaiczna to przyszłość energetyki, dlatego jednym z najważniejszych celów naszej kampanii jest uświadamianie i upowszechnianie wiedzy o energii słonecznej. Zaangażowanie Tomasza Karolaka nie jest przypadkiem, to powszechnie znany i lubiany aktor, który jest klientem Sunday Polska i korzysta z instalacji fotowoltaicznej w
swoim domu – mówi Lidia Kłosowska, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Sunday Polska.

Stałe wydatki za prąd

Zainwestowanie w instalację paneli fotowoltaicznych pozwala przede wszystkim na ustabilizowanie wydatków na energię elektryczną, dzięki wytwarzaniu prądu na własny użytek. Generuje także oszczędności przez wiele lat: po pierwsze, koszty inwestycji w mikroinstalację można odliczyć od podatku dochodowego, po drugie - można uzyskać dofinansowania z programów rządowych czy unijnych, takich jak najbardziej popularny „Mój Prąd”, którego trzecia już edycja zapowiadana jest na początek lipca.

- To jeden z największych w Europie programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych – podkreślono na stronie gov.pl

Dzięki dotacjom inwestycja w fotowoltaikę zwraca się nawet w ciągu 5 lat, dlatego już teraz warto wykonać krok ku uniezależnieniu się od podwyżek cen energii.

Niewyczerpalne źródło energii

Poza niższymi rachunkami za prąd, ogromną zaletą posiadania paneli fotowoltaicznych jest ich proekologiczny charakter. Produkcja prądu odbywa się dzięki wykorzystaniu odnawialnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
Wytwarzanie energii ze słońca nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i zwierząt, a także nie powoduje emisji do atmosfery szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla, inne gazy cieplarniane czy pyły. Co więcej, słońce jest wyjątkowym źródłem energii, ponieważ jest niewyczerpalne. Nie jest to las, który trzeba wyciąć, czy węgiel, który należy wydobyć.

Boom na fotowoltaikę

Analizując badanie przeprowadzone przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku dla Sunday Polska, wyraźnie widać wysokie zainteresowanie technologią fotowoltaiczną wśród właścicieli domów jednorodzinnych w Polsce. Niemal 7 na 10 zapytanych właścicieli, którzy nie posiadają instalacji fotowoltaicznej, zadeklarowało chęć zamontowania paneli w okresie do trzech lat. Tylko niespełna 9% badanych nie planuje takiej inwestycji, są to głównie osoby do 29 roku życia. Według ankietowanych posiadających instalacje fotowoltaiczne, koszty energii elektrycznej spadają średnio o 65%. Nie dziwi zatem wysoki współczynnik zadowolenia z inwestycji, kształtujący się na poziomie 77 procent.

Dobry dostawca podstawą sukcesu

Z badania przeprowadzonego na potrzeby Sunday Polska wynika także, że czynnikiem determinującym wybór dostawcy paneli fotowoltaicznych jest jakość. Taką odpowiedź wskazało 57% badanych.

- Jako jeden z czołowych dostawców zarówno usług, jak i technologii skupiamy się przede wszystkim na jakości naszej oferty, wspieramy cały proces inwestycyjny, od początku do końca. Naszym atutem jest pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz szybka realizacja zleceń. Dzięki temu spełniamy oczekiwania naszych klientów – tłumaczy Lidia Kłosowska.

Sunday Polska jest jednym z liderów na rynku instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Dużą zaletą firmy jest kompleksowa obsługa klientów indywidualnych, firm i gospodarstw rolnych – od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu finansowania i ulg, po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową.

- Od 2015 roku popularyzujemy i rozwijamy zieloną energetykę w Polsce. Naszej firmie zaufało już 10 000 klientów, którym zamontowaliśmy ponad 180 000 paneli i zbudowaliśmy elektrownie słoneczne o mocy ponad 60 MW. Każdego miesiąca do grona zadowolonych użytkowników fotowoltaiki od Sunday Polska dołącza kolejny 1000 klientów. Nasze instalacje dają klientom poczucie niezależności energetycznej i realne oszczędności – wyjaśnia Marcin Pieczora, prezes zarządu Sunday Polska.

W ofercie Sunday Polska znajdują się wysokiej jakości systemy fotowoltaiczne renomowanych, międzynarodowych marek spełniające normy europejskie i przyłączeniowe oraz posiadające certyfikaty zgodności CE. Panele posiadają 25-letnią gwarancję na uzysk i sprawność oraz 15-letnie na uszkodzenia mechaniczne. Oferowane inwertery są bezawaryjne i nowoczesne, wyposażone w moduł Wi-Fi umożliwiający monitorowanie instalacji online. Zespół Sunday Polska, to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE – doradcy i montażyści, działający na terenie całego kraju.

Wideo

Materiał oryginalny: Niższe rachunki za prąd, energia ze słońca i ekologiczny dom. Fotowoltaika w Polsce zyskuje na popularności - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie