Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Powoli kończą się rundy jesienne rozgrywek piłkarskich sezonu 2021/2022 w rozgrywkach, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W miniony weekend swoje rozgrywki zakończyli m.in. piłkarze B-klasy, a w najbliższy weekend na zimową przerwę zajdą piłkarze występujący w pozostałych rozgrywkach.

Skoro B-klasę przywołaliśmy, to od najniższej ligi w naszym zestawieniu zaczynamy nasze podsumowanie. Królami jesieni w grupie III B-klasy grupy poznańskiej są pniewskie Orły. Warto tutaj przypomnieć, że drużyna reaktywowała się po kilku latach poza piłkarską mapą Wielkopolski. Pniewianie wygrali jedenaście, z dwunastu rozegranych spotkań i tylko raz znaleźli pogromcę.

W miniony weekend Orły, jak na lidera przystało, podsumowały jesień, wygrywając 1:7 z outsiderem, a więc Spartą Brody. Drugie miejsce w tabeli zajmuje KS Gaj Wielki, który w ostatniej kolejce równie efektownie wygrał – 1:6 w Chrzypsku Wielkim. Jeśli chodzi o pozostałe wyniki tej grupy, to tak: Orzeł Łowyń w hokejowym stylu ograł Wartę Sieraków 6:4, Orzeł Słopanowo przegrał z Huraganem Podrzewie 2:5, Bolewice pokonały Śmiłowo 4:2, Międzychód wygrał z Bininem 1:0, w Warta Obrzycko najpewniej otrzyma 3 punkty za walkower, bo Zębowo nie dotarło na mecz.

Na zimową przerwę udają się też piłkarze rywalizujący w grupie III A-klasy. Na najniższym stopniu podium Zieloni Gaj Mały, którzy w weekend wygrali 4:2 z Rokietnicą. Ciekawy wynik padł w Sękowie. Gospodarze zremisowali ze Złotkowem 4:4, z kolei Sokół Duszniki zmiażdżył Matrota Kąsinowo aż 7:1. Swój mecz wygrali też Czarni Kaźmierz – 4:2 z Poznań FC, a także Rzemieślnik Kwilcz – 3:1 z Golęczewem. Inne wyniki: Tarnovia II – Owińska 2:2, Objezierze – Łopuchowo 1:5.

W grupie II nasi poza podium. Do tego ostatniej kolejki dobrze nie będą wspominać piłkarze z Oborowa. Byki przegrały w Lipie aż 10:1. Ponadto: Rogoźno – Zofiowo 4:1, Wartosław – Wieleń 3:2, Wyszyny – Kuźnia Czarnkowska 1:3, Różnowo – Mieścisko 1:4, Młynkowo – Wróblewo 0:2, Ryczywół – Pęckowo 4:2.

Wyniki w klasie okręgowej w ramach 13 kolejki: Skórzewo – Strykowo 1:3, Wolsztyn – Nowy Tomyśl 6:3, Otorowo – Kębłowo 3:0, Michorzewo – Bukowiec 1:0, Opalenica – Niepruszewo 4:1, Komorniki – Buk 2:2, Kaszczor – Gałowo 1:5, Pniewy – Granowo 4:2. Kolejka nr 14: Strykowo – Granowo 2:2, Gałowo – Pniewy 1:0, Buk – Kaszczor 5:1, Niepruszewo – Komorniki 5:0, Bukowiec – Opalenica 5:2, Kębłowo – Michorzewo 2:2, Nowy Tomyśl – Otorowo 2:3, Skórzewo – Wolsztyn 2:1.

Dodać tu należy, że na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek pniewski Sokół, zajmujący 2 pozycję, traci punkt do lidera z Komornik. Otorowo zajmuje 5 pozycję, a Gałowo – 6-tą. Obie drużyny tracą po 3 punkty do lidera. Ścisk w pierwszej części tabeli jest więc bardzo duży.

Na koniec V liga. Sparta Szamotuły doznała kolejnej druzgocącej porażki. Tym razem ekipa ze stolicy powiatu przegrała 9:1 w Czarnkowie z Notecią. Zwycięskiej passy nie podtrzymali za to Błękitni Wronki, którzy tylko zremisowały u siebie 1:1 z Leśnikiem Margonin.

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie