Piłkarskie podsumowanie weekendu w powiecie szamotulskim

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Sokół gładko pokonał gości z Michorzewa 5:0
Sokół gładko pokonał gości z Michorzewa 5:0 Huragan Michorzewo
Drużyny z powiatu szamotulskiego mogą czuć pewien niedosyt po weekendowych rozgrywkach pierwszej grupy V ligi wielkopolskiej. Zarówno Błękitni Wronki, jak i Sparta Szamotuły musiały podzielić się punktami ze swoimi rywalami.

Błękitni zremisowali 1:1 w Trzciance z Lubuszaninem, z kolei szamotulska Sparta również 1:1 zremisowała w Chodzieży z Polonią. I o ile dla ekipy z Wronek podział punktów jest akceptowalny, bo zajmują miejsce w środku tabeli, o tyle już piłkarze Sparty punktów potrzebują – bo są na przedostatniej pozycji w tabeli. Dodajmy, że do derbów powiatu dojdzie w pierwszy weekend listopada.

Przechodzimy do klasy okręgowej, gdzie z pierwszego miejsca w tabeli spać nie chce beniaminek – Korona Bukowiec. Ekipa z gminy Nowy Tomyśl w niedzielę ograła 4:1 Dąb Kębłowo i ma już 4 punkty przewagi nad drugim Sokołem Pniewy. Pniewianie łatwo u siebie rozbili Huragan Michorzewo zwyciężając 5:0. Co jeszcze? Promień Opalenica przegrał w Kaszczorze z Sokołem 3:0, Orzeł Granowo przegrał 1:3 z LZS Otorowo, Kłos Gałowo pokonał Grom Wolsztyn 2:1, a Patria Buk wygrała z Canarinhos Skórzewo 5:2. Na koniec NKS Niepruszewo pokonało Polonię Nowy Tomyśl aż 5:1.

W grupie II wielkopolskiej A -klasy Byki Oborowo tylko zremisowały z Wełną Rogoźno, jednak i tak utrzymały lidera, choć tyle samo punktów ma Różnowo, które pokonało 3:0 Huragan Młynkowo. Pełną pulę zdobyli Czarni Wróblewo, którzy na wyjeździe pokonali Kuźnicę Czarnkowską 2:3. Pozostałe wyniki: Mieścisko – Zofiowo 5:0, Wieleń – Pęckowo 3:0, Wartosław – Lipa 0:2, Wyszyny – Ryczywół 3:3.

W grupie III A klasy doszło do starcia outsiderów. Ostatni Czarni Kaźmierz grali u siebie z przedostatnim Rzemieślnikiem Kwilcz. Jaki wynik? Podział punktów i ostatecznie 3:3. W meczu Dusznik z Zielonymi Gaj Mały padł wynik 3:5, Kąsinowo 4:0 pokonało Golęczewo, a Sękowo 3:1 wygrało z Objezierzem. Poznań FC przegrał 2:3 z Owińskami, a Tarnovia II takim samym wynikiem pokonała Łopuchowo.

Wyniki B-klasy gr. III: Śmiłowo – Binino 0:4, Gaj Wielki – Zębowo 6:1, Orły Pniewy – Podrzewie 5:0, Międzychód II – Sieraków 8:2, Brody – Łowyń 4:3, Chrzypsko Wielkie – Słopanowo 1:0, Bolewice – Obrzycko 0:3.

PZPN podnosi ceny biletów na kadrę

Wideo

Dodaj ogłoszenie