Pniewskie Bractwo Morsów rozpoczęło sezon 2021/2022 [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
W niedzielę w pniewskich Łazienkach odbyło się uroczyste rozpoczęcie tegorocznego sezonu morsowania PKM Bractwa Morsów. Zanim amatorzy kąpieli w zimnej, lodowatej – w okresie zimowym – wody do niej weszli, odbył się oficjalny przemarsz ulicami miasta.

Morsów poprowadzili pniewscy strażacy, a wśród gości znalazł się również zastępca burmistrza Pniew Józef Ćwiertnia. Po przejściu na teren Łazienek, odbyło się oficjalne otwarcie sezonu. Pniewskie Morsy rozpoczynają już czwarty sezon morsowania.

- Chciałbym podziękować z to, że wy wpisujecie się w naszą działalność społeczną. Działacie bardzo energicznie, reprezentujecie nas też poza granicami gminy Pniewy. Współpraca, którą prowadzicie w ramach Bractwa, to jest takie uzupełnienie całości m.in. Z gminami partnerskimi Pniew. W imieniu pana burmistrza chciałbym państwu serdecznie podziękować – mówił podczas otwarcia sezonu z-ca burmistrza Pniew Józef Ćwiertnia, dziękując tym samym morsom, za ich działalność.

Nastąpiła krótka rozgrzewka, a po niej wejście śmiałków do wody. W niedzielę jednak dla zaprawionych w bojach morsów wyzwania nie było, bo sama woda jeziora pniewskiego lodowata nie była, do tego na dworze świeciło słońce, a temperatura powietrza oscylowała w okolicach 20 stopni Celsjusza. To jednak dopiero początki. Jesień już w pełni, za kilka tygodni temperatura będzie zapewne o wiele stopni niższa, a wówczas morsowanie rozpocznie się na całego.

Dodajmy, że po wyjściu z wody zarówno morsy, jak i ich rodziny i przyjaciele odbyli jeszcze integracyjny piknik.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Materiał oryginalny: Pniewskie Bractwo Morsów rozpoczęło sezon 2021/2022 [ZDJĘCIA] - Szamotuły Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie