Pniewy. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu aut

OPRAC.:
Jakub Czekała
Jakub Czekała
Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie 1 lipca przed godziną 14. Wówczas do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Pniewy.

Jak poinformował ogn. Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach, oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą na skrzyżowaniu. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala, natomiast druga osoba nie wymagała hospitalizacji
- poinformował strażak.

Przyczyny zdarzenia ustala obecnie policja.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie