Pniewy. Odbył się XII Bieg Papieski. Dopisała pogoda [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Już po raz dwunasty w Pniewach zorganizowano Bieg Papieski. Dopisała pogoda, przez co nie zabrakło chętnych do udziału w wyścigu. Rywalizacja przebiegała w duchu fair - play, a wszyscy, którzy postanowili wziąć udział w wydarzeniu - miło i przede wszystkim aktywnie spędzili czas.

Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie 2 października. W biegu wzięło udział kilkuset zawodników. Pierwsi na starcie ustawili się biegacze na 5 i 10 km. A następnie ,,kijkarze’’ – zawodnicy nordic walking. O godzinie 15.30 wystartowali najmłodsi uczestnicy.

Bieg na 10 kilometrów wygrał Przemysław Fornalik z Lwówka, drugie miejsce zajął Marcin Kubiak z Wronek, a trzecie Łukasz Błaszczyk z Poznania. Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się Urszula Woźniak z Koszanowa (14 miejsce Open), drugie miejsce zajęła Julia Citkowska z Wronek (16 Open), a trzecie Zuzanna Gapska z Pęckowa (19 open).

Bieg na 5 kilometrów wygrał Adrian Marchlewski ze Strzyżewa, drugi był Tomasz Ostajewski z Lwówka, a trzeci Mateusz Młynarczyk z Jasionnej. Wśród pań wygrała Magda Olszowska-Hoły z Pniew (14 open), drugie miejsce zajęła Justyna Łęcka z Lipnicy (19 open), a trzecie Joanna Robak z Pniew (21 open).

Rafał Woźnica okazał się najlepszy na dystansie 5 kilometrów w wyścigu Nordic Walking. Tuż za nim na mecie pojawił się Krzysztof Drzymała z Pniew, a trzecie miejsce zajął Jarosław Misiewicz z Pniew. Najlepsza z pań, to Marta Kielian z Pniew, która doszła na piątej pozycji. Tuż za nią na metę dotarła Gabriela Kielian z Pniew, a trzecia wśród pań i ósma w generalce była Anna Błaszyk z Pniew.