Pniewy. Rywalizowali na turnieju przy zielonych stołach

Wiktoria Poczekaj
19 stycznia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się kolejny już Otwarty Turniej w Tenisie Stołowym. Swój akces do rywalizacji zgłosiło tym razem trzynastu zawodników. Do Pniew przyjechali z różnych miejscowości w Wielkopolsce. Zmierzyli się w dwóch grupach kategorii open. Następnie po 4 najlepszych zawodników z grup zagrało w ćwierćfinałach. W meczu o I miejsce Emil Michalski z Buku pokonał Maurycego Halasza z Lewic 3:1 W meczu o III miejsce Szymon Poturnicki z Trzciela pokonał Adriana Wawrzyniaka z Poznania 3:0. Kolejne miejsca zajęli: 5-8m. MichaŁ Pawlak, Jarosław Radtke, Marian Kotlarz, Marek Nawrocki. Na 9 miejscu uplasował się senior zawodów Henryk Lisiński. Za nim 10 miejsce zajął Lech Krzyżaniak, który spisał się lepiej od Sebastiana Jankowskiego o Tadeusza Lewandowskiego. Ostatnie miejsce zajął Przemysław Waloszek. Organizatorzy mają w planach dalszą popularyzację tej dyscypliny sportowej i organizację kolejnych zawodów. Najbliższy turniej odbędzie się w niedzielę 23 lutego o godz. 13.00. Do udziału można się zgłaszać bezpośrednio przed zawodami. W imieniu organizatorów zapraszamy również kibiców do śledzenia poczynań mistrzów celuloidowej piłeczki.