Pniewy/Międzychód. Znaleźli u niego 5 kilogramów narkotyków! [ZDJĘCIA]

Redakcja
Udostępnij:
Do 12 lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu międzychodzkiego, który jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Pniew.

Jak poinformował oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach, pracując nad zminimalizowaniem przestępczości narkotykowej na terenie gminy, natrafili na trop mieszkańca sąsiedniego powiatu, który jak wynikało z ustaleń śledczych, mógł mieć związek z działalnością czarnorynkową.

- Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania wytypowanego podejrzanego. Funkcjonariusze nie zastali go w domu. To jednak nie pomogło mu w uniknięciu konfrontacji z mundurowymi. Policjanci znaleźli 27-latka ukrywającego się w domu matki – wskazuje policjantka.

Jak dodaje, w trakcie przeszukań garaży i piwnicy użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości narkotyków.

- W pomieszczeniach znajdowały się w sumie ponad 4 kilogramy marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli nielegalne substancje. 27-latek został więc zatrzymany. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, gdzie został przesłuchany przez prokuratora – dodaje Sandra Chuda.

Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Dodać warto, że to kolejny sukces szamotulskich policjantów, zwalczających przestępczość narkotykową. W drugiej połowie października w Pniewach policjanci podczas przeszukania posesji mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodów, znaleźli 18 krzewów konopi indyjskich, z kolei również w październiku na terenie gminy Obrzycko zatrzymano mężczyznę, który uprawiał marihuanę, a także suszył ją i porcjował.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Materiał oryginalny: Pniewy/Międzychód. Znaleźli u niego 5 kilogramów narkotyków! [ZDJĘCIA] - Szamotuły Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie