Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Pogoda Szamotuły

  Sortuj według:
  • Prognozy nie są optymistyczne: mimo deszczu grozi nam rekordowa susza. Czy jest jeszcze szansa, by jej zapobiec?

   Mimo ulew i powodzi Polska wysycha na naszych oczach. Nasilający się deficyt wody jest coraz bardziej widoczny i nie zmniejszy się, póki nie podejmiemy odpowiednich działań. Pod względem stanu ekologicznego i chemicznego wód, Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie.  Susza zagraża nie tylko naszej kieszeni, ale całej gospodarce, ekosystemowi, a w konsekwencji także naszemu zdrowiu. Czy jest jeszcze szansa, aby jej zapobiec? Walka ze zmianami klimatu powinna stać się naszym priorytetem, o co apelują pomysłodawcy kampanii "Co z tą wodą?".

  • Szamotulscy Łowcy Burz swoją pasję łączą z edukowaniem

   Burze to niezwykle zjawisko, które od wieków nie tylko fascynuje ale i przeraża. Mimo odczuwanego strachu wiele osób lubi przypatrywać się jaką wielką mocą dysponuje świat przyrody. W minionych latach o tej porze roku burze często występowały w naszym regionie.

  • MeteoDozór podsumował rok 2019 w powiecie szamotulskim. Był on bardzo ciepły! [STATYSTYKA]

   Serwis meteorologiczny MeteoDozór, bazujący na danych pochodzących z prywatnej stacji meteorologicznej Roberta Kurowskiego w Ostrorogu przygotował bardzo ciekawe podsumowanie 2019 roku w powiecie szamotulskim. Jak się okazuje – był on szczególnie ciepły.

  • Jeśli będziesz o tym pamiętać, burza już cię nie zaskoczy

   Burze, bez względu na to czy wiosenne, czy zimowe, mogą dać w kość, szczególnie tym, którzy nie potrafią się zachować w czasie burzy. Burze bywają przejściowe, delikatne, ale też gwałtowne i intensywne. Mogą im towarzyszyć obfite deszcze i nawałnice, a także silny wiatr. Wszystkie te zjawiska pogodowe stanowią zagrożenie dla człowieka. Jak sobie radzić w czasie burzy?

   Więcej na temat: burza poradnik