Powiat szamotulski. Koronawirus - policjanci kontrolują, strażacy roznoszą ulotki [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Od minionej soboty 20 marca w naszym kraju przywrócono obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Te dotyczą między innymi zamknięcia hotelu, klubów fitness, siłowni, czy obiektów sportowych. Postanowiliśmy sprawdzić, czy szamotulscy policjanci spotkali się już z przypadkami łamania obowiązujących zakazów.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda wyjaśniła nam, że policjanci KPP w Szamotułach oraz jednostek podległych, w ramach zadań faktycznie dokonują m.in. kontroli siłowni i klubów fitness w celu sprawdzenia czy respektowane są zasady bezpieczeństwa wprowadzane w związku z panującym stanem epidemii.

- W trakcie wszelkich tego typu działań, policjanci sprawdzają, czy w miejscach takich jak np. siłownie czy obiekty handlowe nie dochodzi do naruszeń, ale także m. in. informują personel o właściwym reagowaniu w stosunku do osób nieprzestrzegających przepisów. Do każdej sytuacji policjanci podchodzą indywidualnie, ale jeśli dojdzie do rażących naruszeń, z pewnością należy liczyć się z możliwymi konsekwencjami. Policjanci często prowadzą też kontrole wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – wyjaśniła nam.

Jak dodała, w zakresie funkcjonowania siłowni czy klubów fitness na terenie powiatu szamotulskiego, do tej pory mundurowi nie ujawnili nieprawidłowości.

Tymczasem w działania prewencyjne w związku ze zwalczaniem Covid-19 po raz kolejny włączyli się strażacy. Tym razem chodzi o dystrybucję ulotek informacyjnych dotyczących szczepień.

- Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie – informuje mł. ogn. Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach.

Ulotki roznoszą strażacy ochotnicy z terenu powiatu szamotulskiego.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Dodaj ogłoszenie