Powiat szamotulski. Sparta Kluczewo wygrywa finał Ligi Nadwarciańskiej!

Magda Prętka
Niedzielnym popołudniem, 27 czerwca na boisku w Kluczewie rozegrano finał Ligi Nadwarciańskiej powiatu szamotulskiego. Na murawę wybiegli zawodnicy Śródmieścia Wronki oraz Sparty Kluczewo. Gospodarze nie dali szans rywalom, ustalając wynik spotkania na 4:1

Finał Ligi Nadwarciańskiej powiatu szamotulskiego

Dziesiątki kibiców, fantastyczna atmosfera i ogrom sportowych emocji - tak w dużym skrócie opisać można niedzielne spotkanie pomiędzy Spartą Kluczewo a Śródmieściem Wronki. Stawką meczu było mistrzostwo Ligi Nadwarciańskiej.

Choć spotkanie należało do niezwykle zaciętych, na pierwszą bramkę kibice musieli poczekać aż do drugiej połowy. Kilka minut po zamianie stron festiwal strzelecki rozpoczął Jarosław Libera, który z impetem zapakował futbolówkę do bramki gości, dając tym samym prowadzenie miejscowej Sparcie. Wkrótce potem podwyższył wynik na 2:0, a za sprawą Damiana Przybysza na koncie gospodarzy odnotowano gola numer 3.

Wronczanie kilkakrotnie próbowali zagrozić spartańskiej bramce. Bezskutecznie jednak. Udało się to dopiero tuż przed końcem spotkania - Ariel Remisz zmusił golkipera miejscowych do kapitulacji, zdobywając honorowego gola dla Śródmieścia. Ale Sparta ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała. Przysłowiową kropkę nad i postawił Libera, strzelając czwartego gola dla gospodarzy i zdobywając w ten sposób klasycznego hat - tricka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Sparty Kluczewo. Obu drużynom należą się jednak wielkie brawa za sportową walkę do samego końca.