Powiat szamotulski. Wpadli z narkotykami chwilę po przeprowadzonej transakcji

OPRAC.:
Jakub Czekała
Jakub Czekała
KPP Szamotuły
Jeden sprzedawał, drugi kupował - teraz obaj muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi. Szamotulscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn tuż po transakcji.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, że w minionym tygodniu, kryminalni natrafili na trop podejrzanego o udzielanie środków odurzających. Po zebraniu pierwszych materiałów dowodowych, w dniu 5 marca funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego mieszkańca gminy Kaźmierz. Tam przed posesją zauważyli samochód, w którym siedziało kilka osób, w tym właśnie podejrzany 20-latek.

-

Policjanci wylegitymowali mężczyzn, a z uwagi na przypuszczenie, iż mogą posiadać narkotyki, poddali ich kontroli osobistej. W trakcie tych czynności przy 20-letnim mieszkańcu gminy Ostroróg, kryminalni znaleźli woreczki strunowe z amfetaminą, metamfetaminą oraz z marihuaną. W związku z powyższym, zarówno 20-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz podejrzany o handel narkotykami, jak i mieszkaniec gminy Ostroróg, przy którym funkcjonariusze znaleźli substancje zabronione zostali zatrzymani. Chwilę wcześniej, między zatrzymanymi doszło do transakcji

- wyjaśnia policjantka.

Przy mężczyźnie podejrzanym o udzielanie narkotyków, policjanci znaleźli również metamfetaminę. Tą samą substancję znaleźli też w jego miejscu zamieszkania.

-

Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. 20-latek z gminy Kaźmierz usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków. Drugi z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz psychotropowych. Za udzielanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia, natomiast za ich posiadanie do 3 lat

- zakończyła policjantka.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Dodaj ogłoszenie