Pożar budynku w Szamotułach. Z ogniem walczyło 7 zastępów strażaków [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Okres zimowy każdego roku, to wzmożony czas jeśli chodzi o pożary budynków wszelkiego typu na naszym terenie. Tę tezę potwierdziła tylko sytuacja z poniedziałku 10 stycznia. Wówczas w Szamotułach doszło do pożaru budynku gospodarczego.

Do zdarzenia doszło w środku nocy, po godzinie 1 przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach. Dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wysłał na miejsce trzy zastępy z JRG Szamotuły.

Zaalarmował również i poprosił o przyjazd zastępy OSP z Szamotuł, Brodziszewa, Baborowa i Ostrorogu. Wezwał również na miejsce zdarzenia policjantów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku gospodarczego oraz garażu. W pomieszczeniach znajdował się sprzęt rolniczy, motocykl, narzędzia warsztatowe i ogrodnicze.

- Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wyłączeniu dopływu prądu do budynków, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliskie budynki, wyniesieniu z budynku butli propan-butan, chłodzeniu butli, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia - poinformował ogniomistrz Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach.

Jak dodał, na skutek pożaru spaleniu uległa instalacja elektryczna, sprzęt rolniczy, motocykl, narzędzia warsztatowe i ogrodnicze. Straty wyniosły 30 tysięcy złotych, natomiast uratowano mienie o wartości 100 tysięcy złotych.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie