Prace na budowie obwodnicy Wronek coraz bardziej zaawansowane [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
W tym roku ma zakończyć się budowa obwodnicy Wronek – jednego z większych zadań realizowanych przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich i ważniejszy z punktu widzenia mieszkańców oraz kierowców.

Jak poinformowała nas Paulina Jęczmionka-Majchrzak, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami i PR Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, obecnie zakończono już betonowanie kap chodnikowych na moście przez Wartę, a także umacnianie stożka jednej z podpór mostu.

Ponadto obecnie trwają prace związane z umacnianiem stożka podpory P4 mostu od strony Smolnicy, robotami bitumicznymi na dojazdach do mostu. Ponadto układana jest również ostatnia warstwa (ścieralna) nawierzchni na odcinku od Smolnicy do mostu, a także wykonywany jest montaż oznakowania pionowego na całej długości obwodnicy.
 
Pod koniec marca przewiduje się wykonanie izolacji kap chodnikowych na moście oraz rozpoczęcie układania nawierzchni bitumicznej na moście (dwóch warstw asfaltu twardolanego). Po zakończeniu prac na moście, układanie nawierzchni (ostatniej warstwy ścieralnej z asfaltu twardolanego) przeniesie się na wiadukt kolejowy.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstanie obwodnica o długości 5,2 km. Jej początek jest zlokalizowany przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi (Gmina Wronki), a koniec - na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 przed miejscowością Smolnica.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Wronek jest wyprowadzenie ruchu zwłaszcza tranzytowego ze zwartej zabudowy miasta i likwidacja tzw. „wąskiego gardła” w układzie komunikacyjnym województwa.

Zakres robót obejmował budowę:

• wiaduktu kolejowego nad linią PKP

• wiaduktu nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki

• trójprzęsłowego mostu nad Wartą

• trzech rond

• przepustów drogowych

• dróg dojazdowych do terenów przyległych

• chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań.

Wartość kontraktu to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie