Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Psarskie świętowało! Sporo mieszkańców na festynie [ZDJĘCIA]

Robert Poczekaj
Psarskie świętowało w minioną sobotę
Psarskie świętowało w minioną sobotę Robert Poczekaj
Psarskie świętowało! W minioną sobotę parafia Rzymskokatolicka w Psarskiem pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej obchodziła swoje święto patronalne. Mieszkańcy zorganizowali festyn. Zabawy było co nie miara!

Parafia Rzymskokatolicka w Psarskiem pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej swoich początków doszukuje się w XIV wieku. Piękny gotycki kościółek, wyremontowany w ostatnich latach jest wizytówką nie tylko miejscowej społeczności. Do Parafii Psarskie przynależą: Białokosz, część Dęborzyc, Gnuszyn, Karmin, Psarki, Psarskie i Zajączkowo. Parafia w dzień Wniebowzięcia NMP, popularnie nazywanego Matki Boskiej Zielnej obchodzi swoje święto patronalne.

Świąteczne obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez nowego proboszcza z Otorowa, ks. Krzysztofa Ratajczaka. Liturgicznej celebracji towarzyszyła orkiestra dęta z Grodziska Wielkopolskiego. W godzinach popołudniowych parafianie po raz kolejny zorganizowali rodzinny festyn.

– Przygotowania do niego trwały już od kilku tygodni. W organizację zaangażowały się wszystkie wioski w parafii. Każda z miejscowości w 100 procentach spełniła swoje zadania – mówi jedna z organizatorek imprezy, Michalina Słomińska – Dzieci korzystały z przygotowanych atrakcji jakimi były dmuchane zamki oraz malowanie twarzy – dodaje.

Przede wszystkim warto podkreślić wspaniałą atmosferę. Bawiono się znakomicie, atrakcji – nie tylko dla najmłodszych, nie brakowało. Na zakończenie festynu zaplanowano zabawę taneczną przy dźwiękach zespołu Quando.

– Pomimo tak dobrej organizacji i zaangażowania parafian nie mieliśmy wpływu na jeden ważny czynnik, jakim była pogoda. Niestety burza uniemożliwiła zebranym dalszą zabawę. W czasie, gdy porywisty wiatr zaczął przewracać wszystko, co stało mu na drodze, parafianie udowodnili, że wspólnymi siłami mogą dokonać rzeczy prawie niemożliwych – zapewnia ks. proboszcz Zbigniew Gutowski.

Podczas festynu można było również nabyć cegiełkę. Dochód z ich sprzedaży pokryje w pewnej części koszt renowacji obrazów w bocznym ołtarzu świątyni. Dzięki wsparciu wielu darczyńców w trakcie zakupu cegiełek mieszkańcy równocześnie mogli wylosować sporo ciekawych nagród.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto