Reprezentanci Sportów Walki Piła zwyciężają na różnych arenach

Wiesław Szmagaj
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Muay Thai Sporty Walki Piła otrzymały puchar dla najlepszego klubu mistrzostw Sporty Walki Piła
Pięć medali, w tym trzy złote, wywalczyli reprezentanci Sportów Walki Piła w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Muay Thai.

W Łowiczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Muay Thai. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów klubu Sporty Walki Piła, którzy już trzeci sezon rywalizują na ringach tajskiego boksu. Tym razem pilski klub reprezentowało pięciu zawodników, którzy w komplecie do Piły wrócili z medalami.

Tytuły mistrzów Polski U-23 wywalczyli: Krystian Siek (54 kg), Dawid Siek (75 kg) oraz Miłosz Bogucki (81 kg). Srebrny medal zdobył Piotr Woźniak (57 kg), a brązowy Michał Haiwka (63,5 kg). Dodatkowo podopieczni trenera Przemysława Drajera otrzymali puchar dla najlepszego klubu mistrzostw!

Sukcesy zanotowali w ostatnim czasie także pięściarze Sportów Walki Piła. Adrian Drewnowski po trzech walkach z reprezentantami Węgier, Rumunii i Uzbekistanu zajął drugie miejsce w prestiżowym turnieju „Dracula Open” w rumuńskim Ploeszti. Z kolei Jakub Rembarz wygrał walkę podczas II Memoriału Powstania Wielkopolskiego im. Daniela Kęszyckiego w Śremie.

X Międzynarodowy Turniej Złota Korona pilanie zakończyli bilansem dwóch wygranych i dwóch przegranych. W Karsiborze swoje walki wygrali Kacper Pazdej i Filip Godlejewski.