Rozgromili beniaminka ligi. Dragonsi z kolejną wygraną

Jakub Czekała
Urząd Miasta Pniewy
Po sukcesie w Pucharze Polski piłkarze halowi Red Dragons Pniewy mieli czas na regenerację ze względu na mecze reprezentacyjne.

Liga wróciła w miniony weekend, a ekipa z Pniew rywalizowała na swoim obiekcie z beniaminkiem rozgrywek, a więc drużyną Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Doświadczeni pniewianie nie dali szans swoim rywalom, a rozstrzygnięcie nastąpiło między 11, a 20 minutą pierwszej połowy. Wówczas Red Dragons wbił swoim rywalom cztery brami. Strzelanie rozpoczął Patryk Hoła w 11 minucie. W 15 minucie Bartek Gładyszewski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i było już 3:0. Jeszcze w pierwszej połowie rywali dobił Mateusz Kostecki.

Po zmianie stron spotkanie odbywało się pod dyktando gospodarzy z Pniew, jednak druga połowa nie była porywająca i padł w niej remis 1:1. Goście trafili na początku drugiej odsłony, po błędzie jednego z pniewskich piłkarzy, a wynik meczu na 5:1 w 30 minucie całego spotkania ustalił Adrian Skrzypek.

W najbliższy weekend derby Wielkopolski. Ekipa z Pniew rywalizować będzie w Lesznie z ekipą GI Malepszy Futsal. Na koniec dodajmy, że mecz z ekipą z Brzegu transmitowany był przez TVP3 Opole.