Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Społecznicy chcą rozmawiać

Norbert Woźniak
Norbert Woźniak
Pierwsze spotkanie szamotulskich społeczników za nami. Mimo ciekawych tematów frekwencja nie dopisała. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadają kolejne. Dążą do organizacji targów skierowanych dla członków stowarzyszeń, które na stałe wpisałyby się w kalendarz lokalnych wydarzeń.

- Chcieliśmy to zrobić jak najszybciej, żeby wiedzieć, jaki będzie wydźwięk i żeby zacząć planować. Im szybciej zaczniemy to robić, tym bardziej rośnie szansa, że informacja dotrze do większej liczby osób - mówi Natalia Kapłon. Organizatorzy po raz kolejny chcą spotkać się jesienią. Zamierzają skupić się na tych samych tematach. - Zaangażujemy w to urząd miasta, Szamotulski Ośrodek Kultury - zapowiada jedna z uczestniczek.

Społecznicy chcą doprowadzić do tego, by targi organizacji pozarządowych odbywały się cyklicznie raz do roku.

- Znamy tylko stowarzyszenia sportowe a nie znamy innych. Chcielibyśmy się poznać. Czasem jest tak, że nasz sąsiad z ulicy też się udziela, a my o tym nie wiemy - mówi organizatorka spotkania.

Kto za tym stoi

W organizację spotkania zaangażowała się Natalia Kapłon. To ona opowiadała o planach organizatorów. Przyznaje, że działalność społeczna nie przynosi jej korzyści finansowych, ale niesie wiele innych korzyści.

- Czuję się lepszym człowiekiem. Daje mi to moc, energię. To fajna sprawa. Dużo ludzi przez to poznałam - wyjaśnia.

- Dostajemy różnego rodzaju wyróżnienia, nagrody - dodaje. Mimo młodego wieku Natalia Kapłon jest laureatką plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego”. W ubiegłym roku otrzymała statuetkę dla kobiety przedsiębiorczej. Dzięki takim wyróżnieniom czuje się doceniona. - Dzięki temu ludzie widzą, że warto działać - komentuje .

Po co się spotkali

Tematyka spotkania społeczników w Cafe Marzenie miała skupiać się wokół targów organizacji pozarządowych i budżetu obywatelskiego. - Nasze stowarzyszenie zajmuje się inicjatywą obywatelską - mówi Natalia Kapłon z e stowarzyszenia Lepsze Szamotuły.

- Chcielibyśmy, aby wydarzenia które organizujemy się rozrastały - tłumaczy.

Zdaniem Natalii Kapłon szamotulski budżet obywatelski zanotował ostatnio tendencję spadkową. - To jedyne takie narzędzie, gdzie obywatele mają wpływ na pozyskanie środków i mogą coś zmieniać. Nie zawsze wszystko wychodzi. Myślę, że to kwestia nauczenia się i żeby ludzie zobaczyli, że można - mówi Natalia Kapłon.

- Jeżeli odpuścimy ten temat, to umrze on drogą naturalną - uważa społeczniczka.

Targi w efekcie

W przypadku drugiego tematu spotkania czyli targów organizacji pozarządowych, to społecznikom chodzi przede wszystkim o to, żeby się poznać i zaznajomić się z płaszczyznami działania innych organizacji.

- Takie spotkania inspirują. Można poznać nowe osoby, można zdobyć nowe kontakty i przez to stworzyć coś nowego. Sami możemy się zainspirować - mówi Natalia Kapłon.

Zdaniem członka stowarzyszenia Lepsze Szamotuły targi sprawdzają się już w Poznaniu i warto zaszczepić je na lokalnym gruncie. - Szamotuły są super miejscem, bo są jakby peryferiami Poznania, ale jest duża różnica między nami, jeśli chodzi o takie społeczne sprawy - uważa uczestniczka spotkania społeczników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto