Strażacy z gminy Duszniki czekają na nowe wozy. Jakie mają obecnie? [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W poniedziałek 21 października władze gminy Duszniki ogłosiły przetarg na zakup samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzebienisku.

Jak poinformowano, do jednostki ma zostać dostarczony średni samochód pożarniczy z napędem 4x4. Oferty zainteresowane firmy mogą składać do 29 listopada, kiedy to nastąpi zakończenie ich przyjmowania. Auto ma posiadać odpowiednie wyposażenie – określone w specyfikacji pojazdu, między innymi zbiornik wodny o minimalnej pojemności 2700 litrów.

Używany, jednak nowszy

Obecnie strażacy z Grzebieniska posiadają wysłużonego już Stara 244. Nie tylko w Grzebienisku czekają na wóz. Już na początku grudnia nowe dla jednostki jednak używane auto przywitają strażacy z Sękowa. Jak nas poinformowano do jednostki trafi Iveco Magirus. Obecnie w OSP, która obsługuje m.in. zdarzenia na trasie krajowej nr 92 służy kilkudziesięcioletni już Mercedes.

Fabrycznie nowe auto trafiło w ubiegłym roku do Dusznik, z kolei o potrzebie zastąpienie starego Stara 244 również nowym, średnim wozem bojowym od lat mówią ochotnicy z Podrzewia, którzy podobnie, jak jednostka z Duszniki – działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Jakie wozy mają ochotnicy na terenie gminy Duszniki? W naszej galerii przygotowaliśmy pojazdy, które są wykorzystywane przez OSP: Grzebienisko, Dusznki, Podrzewie, Ceradz Dolny, Brzoza, Sękowo, Sędziny i Wierzeja.

Strażacy z gminy Duszniki czekają na nowe wozy. Jakie mają o...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie