Sukces szamotulskich i poznańskich śledczych. Zabezpieczono narkotyki za 6 mln zł!

Jakub Czekała
Jakub Czekała
KMP Poznań
Szamotulscy śledczy wespół z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu dzięki intensywnym działaniom operacyjnym zatrzymali cztery osoby, a wraz z nimi zapobiegli trafieniu na czarny rynek znacznej ilości narkotyków! Do pierwszych zatrzymań, które nadały sprawie bieg i zakończyły się tak dużym sukcesem w walce z przestępczością narkotykową, doszło na terenie naszego powiatu.

Sukces wspólnych działań szamotulskich prokuratorów i poznańskich policjantów
Młodsza aspirant Marta Mróz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poinformowała, że poznańscy policjanci z we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków.

- Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby – handlarzy oraz kuriera i zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, a jedna oddana pod dozór Policji.

Działania operacyjne przyniosły zamierzony skutek
W sumie śledczy zatrzymali cztery osoby związane z obrotem narkotykami. Wszystko było możliwe dzięki mrówczej pracy dochodzeniowo – śledczej. Wytypowano miejsca oraz osoby, mogące mieć związek ze sprzedażą narkotyków w hurtowych ilościach.

Jak dodaje policjantka, pierwsze działania miały miejsce jeszcze 23 stycznia br. w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą (województwo lubuskie). Tam właśnie funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego.

- Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był  jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą  spakował do podróżnej walizki. Trzy dni później kryminalni przystąpili do kolejnej realizacji. 26 stycznia br. w godzinach porannych weszli do jednego z hangarów w m. Świebodzin i zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby. 24- latka z Poznania oraz 36-latka z Krakowa.

Sukces podczas przeszukania samochodu jednego z mężczyzn
Podczas przeszukania busa znajdującego się w hali magazynowej, gdzie zatrzymano mężczyzn policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Były one odpowiednio zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze znaleźli blisko 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych. 

- W tym samym czasie inna ekipa kryminalnych weszła do mieszkania w Poznaniu, które wynajmował jeden z podejrzanych. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki – kilka tysięcy sztuk  tabletek ekstazy oraz kryształ i zatrzymali 27-letnią kobietę - kończy

.

Dodać należy, że w działania związane z zatrzymaniem mężczyzn, ze względu na fakt, że osoby te mogły być niebezpieczne, udział brali również policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu. Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Natomiast 24-latka została oddana pod dozór Policji.

Dlaczego sprawę badali szamotulscy prokuratorzy? Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak wyjaśnił nam, że początek całej sprawy, którzy przyczynił się do finalnych zatrzymań, związany był z tym, że właśnie na terenie powiatu szamotulskiego dokonano pierwszych zatrzymań. Sprawa była na tyle rozwojowa, że zakończyła się sporym sukcesem policjantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie