Świt Piotrowo pokonał Mawit Lwówek

Tobiasz Chożalski
Karol Grajewski
W niedzielę, 15 kwietnia piłkarze Świtu zagrali we Lwówku z tamtejszym Mawitem. Spotkanie miało jednoznacznie pokazał czy Świt będzie jeszcze walczył o awans. Po ostatniej niespodziewanej porażce z Obrą Zbąszyń marzenia o IV Lidze znacznie się oddaliły. Świt tracił 4 punkty i gdyby przegrał kolejny mecz to najprawdopodobniej kwestia awansu byłaby już jednoznacznie rozstrzygnięta na niekorzyść piotrowian.

Do spotkania piłkarze z Piotrowa przystąpili bardzo zdeterminowani. Ewidentnie było widać, że porażka z Obrą bardzo ich rozdrażniła. Pierwsza bramka padła w 25 minucie spotkania. Mike Okoro pewnym strzałem z około 11 metrów w górny róg bramki pokonał bramkarza Mawitu. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Do zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. Gospodarze szukali okazji do zdobycia wyrównującej bramki, a goście zaczęli się bronić. Około 10 minut przed końcem meczu Maxwell Kalu wyszedł sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik na 2:0. Świt po tym zwycięstwie zachował jeszcze szanse na awans do IV Ligi.

Więcej informacji na temat meczu w piątkowym wydaniu Dnia Szamotulskiego!